WKS Śląsk gra z Legią

WKS Śląsk gra z Legią

13 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Mający spore ambicje WKS Śląsk Wrocław podejmie jedną z rewelacji obecnego sezonu Energa Basket Ligi, Legię Warszawa. Transmisja w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport News.

Zespół z Wrocławia nie poradził sobie ostatnio na wyjeździe z Treflem Sopot (60:79), mimo że do składu dołączyło dwóch nowych zawodników – Mateusz Szlachetka i Kyle Gibson. Legia z kolei kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa – niedawno po niezłym meczu pokonała tego samego rywala 78:72.

Strahinja Jovanović sprawdzi formę Justina Bibbinsa – i to może być kluczowy pojedynek w tym meczu. Serb i Amerykanin mają ogromny wpływ na poziom gry swoich zespołów, często są liderami ofensywnymi. Dodatkowo, gracz WKS Śląska może liczyć na pomoc młodych Polaków – Kacpra Gordona i Mateusza Szlachetki. W Legii brakuje drugiego zawodnika na pozycję rozgrywającego, ale tę funkcję na parkiecie mogą spełniać Mariusz Konopatzki i Jamel Morris.

Niedawno powołanie do szerokiego składu reprezentacji otrzymał Aleksander Dziewa, dla którego to spotkanie będzie kolejnym ważnym testem. Sprawdzi się m.in. w starciu z dużo bardziej doświadczonym Dariuszem Wyką oraz z Grzegorzem Kulką, który wrócił do EBL i radzi sobie w niej bardzo dobrze (najlepszy jego sezon na tym poziomie rozgrywek). Ciekawe także, jak Akos Keller poradzi sobie z silnym Earlem Watsonem.

Transmisja spotkania WKS Śląsk Wrocław – Legia Warszawa w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport News.

Źródło: inf. prasowa