Pierwszy mecz MKS w Dąbrowie Górniczej!

Pierwszy mecz MKS w Dąbrowie Górniczej!

13 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Dąbrowianie dopiero teraz rozpoczną granie u siebie, ponieważ wcześniej Hala Centrum była remontowana. To sprawiało z kolei, że MKS miał trudny terminarz, chociaż ostatnio gra lepiej – pokonał Polski Cukier Toruń 99:94. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na dłuższy czas stracił jednak Sachę Killeya-Jonesa, jednego z liderów zespołu. Trefl z kolei niedawno pewnie pokonał WKS Śląsk Wrocław – 79:60.

Lee Moore, który w tym sezonie kilka razy był już blisko triple-double, z pewnością będzie najbardziej wymagającym rywalem dla zawodników z Sopotu. Przeciwko niemu może jednak zagrać Martynas Paliukenas – znany ze świetnej gry przede wszystkim w defensywie. Coraz lepiej w ekipie trenera Alessandro Magro radzi sobie również Andy Mazurczak. Teraz będzie można obserwować jego grę na pozycji rozgrywającego przeciwko Łukaszowi Kolendzie, który regularnie powoływany jest do reprezentacji Polski.

Sporym problemem dla MKS będzie brak Sachy Killeya-Jonesa. Dodatkowo, klub wcześniej pożegnał się z Ivanem Karaciciem, więc w polu trzech sekund sporo będzie zależało od Jakuba Motylewskiego. Ciekawe jak poradzi sobie pod koszami z silnym Dominikiem Olejniczakiem. Dla wyniku tego spotkania niezwykle ważne będzie również starcie strzelców: Elijah Wilson kontra Karol Gruszecki.

Transmisja spotkania MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot w poniedziałek od godz. 17:30 w Polsat Sport Extra.

Źródło: inf. prasowa