Strona główna Aktualności Historyczny mecz w Świeciu

Historyczny mecz w Świeciu

by Artur Kąciak

Joker Świecie to najbliższy rywal wrocławianek. Beniaminek TAURON Ligi podejmie #VolleyWrocław na własnym parkiecie. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami.

Seniorskie kluby z Wrocławia i Świecia do tej pory jeszcze ze sobą nie grały. Poniedziałkowa potyczka w ramach 10. kolejki zapisze się na kartach polskiej siatkówki, a wynik przejdzie do historii. Zespół Joker Świecie powstał w 2004 roku. Siatkarki z tego miasta dwukrotnie triumfowały w pierwszej lidze. Za pierwszym razem ze względów finansowych klub zrezygnował ze starań o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

W sezonie 2020/2021 postanowił powalczyć o nowe cele. Tym samym Joker mierzy się z najlepszymi drużynami w kraju. Beniaminek przeszedł spore przetasowania kadrowe. W kadrze pojawiło się aż dziewięć nowych twarzy. Trenerem jest Marcin Wojtowicz. Do tej pory siatkarki w TAURON Lidze rozegrały 7 spotkań, z których dwa zakończyły zwycięstwem. Wygrana w pierwszej kolejce z Grot Budowlani Łódź była nie lada niespodzianką. Jokerki nie tak dawno musiały zmierzyć się jednak z koronawirusem i odbyć kwarantannę. Po przymusowej przerwie siatkarki ze Świecia przegrały 1:3 z Eneą PTPS Piłą.

Wrocławianki dotychczas wygrały raz. Na początku tego miesiąca pokonały w Kaliszu Energę MKS 3 do 1. W pozostałych siedmiu spotkaniach były blisko wywiezienia cennych punktów, ale ostatecznie to rywalki triumfowały. Ostatnie treningi przed wyjazdem, podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego spędziły na hali w Twardogórze, gdzie szlifowały formę przed wyjazdem do Świecia. Można powiedzieć, że waga najbliższego spotkania jest, więc podwójna. Drużyny są sąsiadami w ligowej tabeli. Joker ma zaledwie trzy punkty więcej od #VolleyWrocław, przy jednym spotkaniu rozegranym mniej. Zapowiada się emocjonujący pojedynek.

Jest  to bardzo ważny mecz,  chcemy wywieść jak najwięcej punktów. Wiadomo, że to nie będzie łatwe spotkanie, bo Świecie pokazało, że jest walecznym zespołem ale my jedziemy tam po zwycięstwo – powiedziała przed spotkaniem libero wrocławskiej drużyny, Karolina Pancewicz

Poniedziałkowy mecz (23.11) rozpocznie się o godz. 20.30 w Świeciu. Kibice będą mogli obejrzeć spotkanie w telewizji Polsat Sport.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like

Leave a Comment