Andriej Parfionow nowym trenerem GKS-u Katowice

Andriej Parfionow nowym trenerem GKS-u Katowice

22 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Andriej Parfionow związał się z GKS-em umową, która będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu. – Stawiamy na ciężką pracę i dyscyplinę. Trener Parfionow świetnie wpisuje się w nasz pomysł prowadzenia drużyny. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że bardzo dobrze zna polski hokej i miał okazję już współpracować z wieloma naszymi zawodnikami – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja.

49-letni szkoleniowiec karierę trenerską rozpoczynał w młodzieżowych zespołach CSKA Moskwa. Jako główny trener pracował z reprezentacjami Rosji do lat 16 i 18, a także białoruskim Chimiku Nowopołock. W 2012 r. przeniósł się do Polski. Objął wówczas stanowisko głównego trenera w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZHL oraz selekcjonera reprezentacji Polski do lat 18 i 20. W 2013 r. wprowadził naszą kadrę młodzieżową do Dywizji 1A. Po odejściu z PZHL, pracował z młodymi zawodnikami w Nowym Targu i Krynicy. W 2018 r. awaryjnie objął stanowisko pierwszego trenera Podhala i sięgnął z tym zespołem po brązowy medal mistrzostw Polski. Następnie krótko był związany z Polonią Bytom. W dorobku ma pracę w Chinach w klubie KRS Heilongjiang, a ostatnio jako drugi trener w SKA-Neva St. Petersburg występującym w rosyjskiej Wyższej Lidze Hokejowej.

Z trenerem Parfionowem współpracować nadal będą drugi trener Ireneusz Jarosz (formalnie jako pierwszy szkoleniowiec poprowadzi drużynę w niedzielnym meczu z Energą Toruń), trener bramkarzy Bartłomiej Nowak i trener przygotowania fizycznego Anna Bieniec.

Źródło: inf. prasowa