Bańka w FIBA Europe Cup

Bańka w FIBA Europe Cup

24 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Od momentu rozpoczęcia pandemii Międzynarodowa Federacja Koszykówki rekomenduje rozgrywanie meczów międzynarodowych w bańkach. Nie inaczej będzie w FIBA Europe Cup.

Obecne rozgrywki będą trzecimi z rzędu, w których Anwil Włocławek występuje w rozgrywkach międzynarodowych. Dwa poprzednie lata „Rottweilery” spędziły w Lidze Mistrzów, w aktualnie trwającym sezonie wezmą udział w FIBA Europe Cup.

Pierwotnie początek zmagań ustalono na 6 stycznia, a 32 zespoły podzielono na osiem grup. Pandemia koronawirusa wymusiła jednak konieczność modyfikacji struktury rozgrywek – zamiast meczów „dom/wyjazd” zmagania odbędą się w „bańkach”. Zmniejszeniu uległa również liczba uczestników – do 24.

Innymi słowy faza grupowa FIBA Europe Cup zostanie rozegrana w formule zamkniętych turniejów –  podobnie jak ma to miejsce podczas kwalifikacji do EuroBasketu. Bańki odbędą się od 26 do 29 stycznia 2021 r.

Z każdej grupy na pewno awansują dwie najlepsze drużyny, a także cztery z sześciu ekip z trzecich miejsc. Da to łącznie 16 drużyn i możliwość rozegrania klasycznej drabinki eliminacyjnej. Przy czym zmagania 1/8 i 1/4 odbędą się w następnej turniejowej bańce w dniach 23-25 marca 2021 r., a półfinały i finał – w kolejnej 23-25 kwietnia 2021 r.

Innymi słowy, w sezonie 2020/2021 w ramach FIBA Europe Cup każda drużyna rozegra minimalnie trzy, a maksymalnie siedem meczów. Anwil Włocławek został przydzielony do grupy E razem z: Fribourg Olympic (Szwajcaria), BC Dnipro (Ukraina) oraz London Lions (Wielka Brytania).

Źródło: inf. prasowa