Zwycięska passa nadal trwa!

Zwycięska passa nadal trwa!

12 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Zawodniczki Developresu SKYRES Rzeszów z każdym zdobyty punktem czuły się coraz pewniej na boisku. Efektem tego było objęcie prowadzenia w połowie seta 16:13. Niestety bardzo duża liczba niedokładnych piłek oraz problemy w przyjęciu po stronie Developresu doprowadziły do wyrównania w końcowej fazie pierwszego seta. Pierwsza partia zakończyła się na korzyść naszego zespołu po wyśmienitej zagrywce Aleksandry Rasińskiej 25:23.

Drużyna Enea PTPS Piła kolejnego seta rozpoczęła z bojowym nastawieniem, uzyskując kilka punktów przewagi (9:5).  Zespół z Rzeszowa nie uległ presji wyniku i skutecznie odrobił straty, doprowadzając do wyrównania (13:13). Przejmując inicjatywę, nasze podopieczne kontynuowały walkę i skutecznie zwyciężyły drugiego seta. (25:22)

W trzecim i zarazem ostatnim secie Rysice zaprezentowały siatkówkę na najwyższym poziomie, udowadniając swoją niesamowitą formę już na początku partii. Silne ataki Aleksandry Rasińskiej zwiększały przewagę punktową. Nieprawdopodobne obrony i dobra skuteczność w bloku doprowadziły do wysokiego wyniku w trzecim secie. Rysice ostatnią partię spotkania wygrały 25:17, a całe spotkanie 3:0.

MVP – Marta Krajewska
Developres SKYRES Rzeszów 3:0 Enea PTPS Piła

Składy zespołów:
Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (7), Van Ryk (2), Grabka (6), Krajewska (3), Stencel (6), Lazić (13), Krzos (libero) oraz Rasińska (15), Blagojević (6)
Enea PTPS Piła: Gawlak (5), Gądek (7), Ponikowska (5), Wellna (9), Bartkowska (6), Kucharska (5), Bodasińska (libero) oraz Pelczarska, Skrzypkowska, Łyszkiewicz

Źródło: inf.prasowa

Autor: Artur Kąciak