W Polskiej Hokej Lidze torunianie liczą na poprawkę

W Polskiej Hokej Lidze torunianie liczą na poprawkę

12 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

W minionym tygodniu drużyny ligowe odpoczywały ze względu na mecze kadry narodowej. Biało-czerwoni rozegrali dwa towarzyskie spotkania w Budapeszcie, gdzie przegrali z Węgrami 2:5 i 2:3. Selekcjoner Robert Kalaber zaznaczał, że po tych konfrontacjach ma sporo materiału do analizy a już we wtorek poprowadził JKH GKS Jastrzębie do kolejnej wygranej.

Ślązacy pokonali outsidera rozgrywek Stoczniowca Gdańsk 6:0 i awansowali na pozycję wicelidera (Maciej Urbanowicz zaliczył w tym meczu cztery asysty). Za plecami prowadzącego w tabeli GKS Tychy (38 punktów) jest tłoczno, wspomniany JKH ma 33 punkty, Re-Plast Unia Oświęcim 31 a torunianie 27 punktów i jeszcze trzy zaległe mecze do rozegrania. 

W piątek KH Energa Toruń zmierzy się na wyjeździe z tyską drużyną. W pierwszej rundzie konfrontacja pomiędzy tymi drużynami była bardzo emocjonująca. Po dwóch tercjach Ślązacy prowadzili 3:0, ale ekipa Jurija Czucha strzeliła dwa gole i walczyła do ostatnich sekund. Do końcowej syreny kotłowało się pod bramką gości, ale mecz zakończył się wygraną mistrza Polski 3:2. Torunianie liczą na poprawkę, podobnie jak w niedzielę, kiedy podejmować będą Unię. Pod koniec października w Oświęcimiu było 2:1 dla gospodarzy, znakomicie spisywali się wtedy bramkarze obu drużyny. Clarke Saunders miał 96 procentową skuteczność obronionych strzałów, a bramkarz przyjezdnych Anton Svensson na 28 uderzeń przepuścił tylko dwa (92 procent). 

Zdecydowanie swoją pozycję chce za to poprawić Comarch Cracovia. Pasy plasują się obecnie na 7. miejscu w tabeli. Drużynie w zwycięstwach ma pomóc zakontraktowany w tym tygodniu kanadyjski obrońca Taylor Doherty. Hokeista, który w 2009 roku był wybrany w drafcie NHL przez San Jose Sharks (w NHL nigdy jednak nie zagrał, sporo meczów rozegrał w AHL), mierzy aż 203 centymetry wzrostu. W piątek Cracovia rywalizować będzie z Unią, a dwa dni później z JKH. 

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale weekendowe zmagania kibice hokeja będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv.

Źródło: inf. prasowa

Autor: Artur Kąciak