Zastal Enea wygrał w Bydgoszczy

Zastal Enea wygrał w Bydgoszczy

19 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie, a po akcjach Tomislava Gabricia prowadzili 6:2. Przyjezdni dość szybko jednak doprowadzili do remisu dzięki zagraniom Geoffreya Groselle’a oraz Marcela Ponitki. Ten drugi trafił później trójkę, a Zastal Enea miał już przewagę. Obie drużyny były bardzo skuteczne, ale to Enea Astoria miała inicjatywę w ofensywie. Dzięki rzutowi z dystansu Michała Aleksandrowicza po 10 minutach wygrywali 32:29. W drugiej kwarcie zespół trenera Żana Tabaka błyskawicznie odrobił straty i zaczął budować przewagę. Dzięki rewelacyjnej serii 14:0 i trójce Gabriela Lundberga prowadził już 11 punktami. Michał Chyliński i Tomislav Gabrić starali się jeszcze na to reagować, ale zielonogórzanie prezentowali się coraz lepiej. Po pierwszej połowie prowadzili 55:46.

W trzeciej kwarcie Corey Sanders oraz Markus Loncar sprawiali, że Enea Astoria zbliżała się jeszcze na zaledwie sześć punktów. Zastal Enea nie zamierzał jednak pozwolić na nic więcej, a sytuację uspokoili Rolands Freimanis oraz Kris Richard. Bydgoszczanie ciągle “kąsali”, ale po 30 minutach to goście byli lepsi – 76:69. W następnej części spotkania kolejny zryw ekipy trenera Artura Gronka zbliżył ją na pięć punktów. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać – seria 12:0 pozwoliła im całkowicie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie mistrzowie zwyciężyli 101:87.

Najlepszym zawodnikiem gości był Geoffrey Groselle z 21 punktami i 11 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Markus Loncar, który zdobył 20 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

Źródło: inf. prasowa