Świąteczny mecz w Sopocie!

Świąteczny mecz w Sopocie!

23 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Polsat Sport pokaże ciekawie zapowiadające się spotkanie Energa Basket Ligi! Tym razem w sobotę od 17:30 zobaczymy mecz Trefl Sopot – Anwil Włocławek.

Zarówno Trefl, jak i Anwil to duże marki w polskiej koszykówce. Sopocianie chcą na poważnie włączyć się do gry o play-off i nawet więcej – być poważnym kandydatem do gry o najwyższe cele w Energa Basket Lidze. Anwil od lat walczy o medale, chociaż w tym roku ma swoje problemy. Obecny bilans zespołu z Włocławka (7-10) z pewnością nie odzwierciedla potencjału i możliwości tej drużyny. Warto dodać, że w pierwszym meczu między tymi ekipami Trefl wygrał w Hali Mistrzów 89:74.

Do zespołu trenera Marcina Stefańskiego dołączył niedawno Nuni Omot. Wypożyczony z Tofasu Bursa 26-letni skrzydłowy nie miał jeszcze zbyt dużo czasu na treningi z zespołem, ale ma potencjał, aby być jednym z najbardziej efektownych zawodników całej EBL. Jego starcia z Ivanem Almeidą, czyli najlepszym strzelcem rozgrywek, absolutną gwiazdą Anwilu, z pewnością będą ozdobą tego spotkania.

Trefla zawsze warto oglądać też w kontekście reprezentantów Polski: Łukasza Kolendy, Karola Gruszeckiego, czy notującego fenomenalny debiut w EBL Dominika Olejniczaka. Ciekawe jak teraz poradzi sobie z Ivicą Radiciem i Shawnem Jonesem – duetem podkoszowych, który “na papierze” może być najsilniejszy w Polsce. Ważne może być także to, czy Michał Kolenda trafi więcej trójek od Przemysława Zamojskiego.

Transmisja spotkania Trefl Sopot – Anwil Włocławek w sobotę, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, od 17:30 w Polsat Sport.

Źródło: inf. prasowa