WKS Śląsk podejmuje PGE Spójnię

23 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

W środę WKS Śląsk Wrocław podejmie ostatnio świetnie spisującą się w Energa Basket Lidze PGE Spójnię Stargard. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

WKS Śląsk sprawił ostatnio sporą niespodziankę w Energa Basket Lidze – pokonał na wyjeździe Zastal Enea BC! To dopiero pierwsza porażka drużyny z Zielonej Góry we własnej hali. Zespół ze Stargardu z kolei utrzymuje bardzo dobry rytm, mimo że gra już bez Ricky’ego Tarranta. Niedawno okazał się lepszy od Trefla Sopot.

Kto może być najważniejszy w zespole trenera Macieja Raczyńskiego? Nick Faust od razu po przyjściu do drużyny pokazał, że ma ogromne możliwości ofensywne. Potrafi zagrać efektownie, może być strzelcem, jest trudny do zatrzymania – to wszystko sprawia, że wrocławianie powinni na niego uważać. Ciekawe, czy za jego zatrzymanie będzie odpowiedzialny Elijah Stewart, który już nie raz pokazał swoje spore umiejętności zarówno w ataku, jak i w obronie.

W ekipie trenera Olivera Vidina sporo zależy od dyspozycji Strahinji Jovanovicia oraz Aleksandra Dziewy, a świetnie prezentuje się także reprezentant Chorwacji Ivan Ramljak. W PGE Spójni trójkę za trójką może trafiać Raymond Cowels, a dużo spokoju ekipie daje doświadczenie Tomasza Śniega na rozegraniu. Niewygodnym zawodnikiem dla rywali jest także środkowy Baylee Steele, który lubi wyjść na obwód. Który zestaw graczy okaże się lepszy tym razem?

Transmisja spotkania WKS Śląsk Wrocław – PGE Spójnia Stargard w środę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Źródło: inf. prasowa