Strona główna Aktualności Silny skład reprezentacji Łotwy na European U19 Pairs Speedway Championship

Silny skład reprezentacji Łotwy na European U19 Pairs Speedway Championship

by Artur Kąciak

Motocyklowa Federacja Łotwy nominowała zawodników na European U19 Pairs Speedway Championship. 5 czerwca w Gdańsku zaprezentują się Ernests Matjusonoks, Francis Gusts i Ricards Ansvensulis.

Trener Nikolaj Kokin nie miał problemu z dobraniem składu, gdyż zdolnej młodzieży na Łotwie nie brakuje. Cała trójka juniorów do lat dziewiętnastu to zawodnicy drużyny Lokomotiv Daugavpils, która w obecnym sezonie walczy w polskiej 2. Lidze Żużlowej.

Ernest Matjusonoks to dziewiętnastoletni zawodnik, który w tym roku bardzo dobrze spisuje się w spotkaniach ligowych, jak i walce o cele indywidualne. Ostatnio zwyciężył w węgierskim półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Nagyhalasz.

W tym samym półfinale IMEJ udział wziął również Francis Gusts i – zajmując piątą pozycję – również uzyskał awans do finału. Pokazuje to talent tego 18-latka, który poza żużlem ma również inną interesującą pasję. Ukończył szkołę muzyczną w klasie ze specjalizacją gry na gitarze.

Ricards Ansviesulis to również ogromny talent. Co ciekawe jest wychowankiem klubu z Rygi, ale obecnie reprezentuje barwy Lokomotivu.

Śmiało można zaznaczyć, że łotewska drużyna powołana przez trenera Kokina będzie jedną z silniejszych drużyn w stawce. Próbkę swoich możliwości powołany do Gdańska tercet dał już w ubiegłym roku, gdy – uzupełnieni Olegsem Michailovsem – Łotysze wywalczyli brąz w rozegranych w Łodzi Drużynowych Mistrzostwach Europy do lat 21.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like