Niemiecki wyjątek na European U19 Pairs Speedway Championship

Niemiecki wyjątek na European U19 Pairs Speedway Championship

3 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Tylko dwa nazwiska widnieją w składzie reprezentacji Niemiec, która 5 czerwca 2021 roku w Gdańsku zaprezentują się podczas European U19 Pairs Speedway Championship. Nominacje niemieckiej federacji motocyklowej (DMSB) otrzymali Norick Blodörn i Ben Ernst. Nasi zachodni sąsiedzi jako jedyni przyjadą nad polskie morze bez rezerwowego.

Norick Blodörn to jedna z największych niespodzianek tegorocznego sezonu 2. Ligi Żużlowej. Ten 17-latek jest zawodnikiem Trans MF Landshut Devils i w pierwszym meczu wyjazdowym w Daugavpils wywalczył dla “Diabłów” aż 12 punktów. Równie dobrze poradził sobie w drugim meczu ligowym z OK Bedmet Kolejarzem Opole (7+2), potwierdzając swoje nieprzeciętne umiejętności. W ubiegłym roku dał się już poznać z dobrej strony na gdańskim torze, zajmując ósme miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.

Z kolei Ben Ernst urodził się w 2003 roku. Pochodzący z żużlowej rodziny zawodnik, który jako 15-latek został mistrzem świata w kategorii 250cc. Dzięki temu sukcesowi został dostrzeżony przez włodarzy Orła. Ci decydowali się na podpisanie kontraktu z juniorem w 2019 roku. Niemiec w 2020 roku został wypożyczony do Wilków z Wittstock, gdzie zdobywał doświadczenie. W tym roku znalazł się raz w awizowanym składzie Orła Łódź, ale nie dostał szansy wyjazdu na tor. Z pewnością jednak ma spory talent i wespół ze swoim kolegą z pary (Niemcy jako jedyni nie zgłosili rezerwowego), ma zamiar stanąć w Gdańsku na podium.

Źródło: inf. prasowa

Na zdjęciu: Sandra Muzalewska