PGE pozostaje sponsorem tytularnym rozgrywek PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata

PGE pozostaje sponsorem tytularnym rozgrywek PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata

22 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

PGE Polska Grupa Energetyczna i Ekstraliga Żużlowa podpisały nową umowę sponsoringu tytularnego. Najlepsza żużlowa liga świata przez kolejne 3 sezony nadal będzie funkcjonowała pod nazwą PGE Ekstraliga. Nowa umowa zakłada także współpracę na rzecz prowadzenia działań proekologicznych.

– Zarówno PGE jak i PGE Ekstraliga to dwie uznane marki. PGE jest największą firmą energetyczną w Polsce, a PGE Ekstraliga to najlepsza żużlowa liga świata. Zaangażowanie PGE w sponsoring PGE Ekstraligi poszerza grupę odbiorców i wzmacnia siłę marki PGE – podkreślił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna – PGE jest aktywnym uczestnikiem życia lokalnych społeczności, na terenach, gdzie prowadzimy naszą działalność. Współpraca z PGE Ekstraligą jest także przejawem odpowiedzialnego podejścia Grupy PGE do prowadzenia biznesu. Wspierając PGE Ekstraligę jesteśmy blisko mieszkańców, takich miast jak Toruń, Gorzów, Zielona Góra czy Lublin, które wśród naszych lokalizacji biznesowych szczególnie są związane z żużlową rywalizacją – dodał Wojciech Dąbrowski.

– Dziękujemy za bardzo udaną współpracę w mijających sześciu latach i nie ukrywamy, że kolejne trzy lata będą dla nas również bardzo ważne, bo stoją przed nami nowe wyzwania i chcemy się rozwijać, a jednocześnie sprostać oczekiwaniom naszego sponsora tytularnego – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej.

W ramach nowej umowy, oprócz działalności sportowej, przez kolejne trzy sezony PGE i PGE Ekstraliga będą rozwijać wspólne projekty prośrodowiskowe. PGE Ekstraliga będzie prowadzić działania edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród adeptów żużla, jak również z zakresu CSR dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo, w ramach aktywności w mediach społecznościowych, PGE Ekstraliga będzie wykorzystywać materiały wideo, promujące ekologiczne postawy. Założenia współpracy na najbliższe lata są zgodne ze strategią biznesową Grupy PGE, której jednym z filarów jest energia przyjazna dla środowiska.

W sezonie 2021 w PGE Ekstralidze wystartuje 8 drużyn: z Leszna, Gorzowa, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Torunia, Lublina i Grudziądza. Sezon rozpocznie się 3 kwietnia 2021 roku i potrwa do 26 września. Przez ten okres rozegrane zostaną 64 mecze. W PGE Ekstralidze startuje m.in. Indywidualny Mistrz Świata 2019 i 2020 – najpopularniejszy polski sportowiec 2019 roku, Bartosz Zmarzlik.

PGE Polska Grupa Energetyczna sponsoruje PGE Ekstraligę od 2015 roku. Nowa umowa została podpisana na lata 2021 – 2023.

Źródło: speedwayekstraliga.pl