Patrick Olsen piłkarzem Śląska

Patrick Olsen piłkarzem Śląska

15 lutego 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Kontrakt z wrocławskim klubem podpisał 27-letni pomocnik Patrick Olsen. Duńczyk przeniósł się do Śląska na zasadzie transferu definitywnego z klubu Aarhus GF i związał się z WKS-em umową obowiązującą do końca czerwca 2025 roku.

Olsen to wychowanek kopenhaskiego Bröndby, z którego w wieku 18 lat przeniósł się do Interu. W drużynie z Mediolanu grał w drużynie juniorów i rezerw, był również w kadrze pierwszego zespołu, w którym zaliczył jedno spotkanie. Po 1,5 roku spędzonym we Włoszech Patrick występował w zespołach z Norwegii (Stromsgodset i Haugesund), Francji (RC Lens) i Szwajcarii (Grasshoppers). W 2017 powrócił do Danii, gdzie grał w FC Helsingor, Aalborg BK i – od sierpnia 2020 roku – Aarhus GF.

Powrót do ojczyzny był dla Olsena bardzo udany. Od sezonu 2017/18 regularnie występował w wyjściowym składzie swoich drużyn. Przez ostatnie 4,5 sezonu zapisał na swoim koncie 154 mecze, w których strzelił 17 goli oraz zaliczył 15 asyst.

  • Szukaliśmy zawodnika środka pola, który nie tylko potrafi wywiązać się ze swoich zadań w destrukcji, ale i wspomóc zespół w rozgrywaniu akcji ofensywnych. Patrick to piłkarz nieustępliwy, z bardzo dobrą techniką, potrafiący odebrać piłkę i obsłużyć kolegów dokładnym podaniem. Pokazał również nie raz, że sam też potrafi wpisać się na listę strzelców. Z pewnością wniesie dużą jakość do zespołu i znacząco wzmocni rywalizacje o miejsce w środku pola – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

W swojej karierze Patrick Olsen zaliczył ponad 50 występów w młodzieżowych drużynach reprezentacji Danii oraz cztery spotkania w eliminacjach europejskich pucharów.

  • Dołączyłem do Śląska, bo to klub, który ciągle chce się rozwijać, rywalizować z najlepszymi i zajmować miejsca w czołówce tabeli. Na boisku moim atutem jest technika, kreatywność i to, że zawsze chcę wygrywać, zawsze do tego dążę. Lubię też pomagać partnerom, by grali na jak najwyższym poziomie. Słyszałem trochę o Ekstraklasie, obejrzałem kilka meczów i cieszę się, że tu jestem – mówi Patrick Olsen, nowy zawodnik WKS-u.

Duński pomocnik podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku. W Śląsku Wrocław będzie występować z numerem 8 na koszulce.

Źródło: inf. prasowa