Nice Cup 2021 niezagrożony

Nice Cup 2021 niezagrożony

12 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Jeśli tylko warunki epidemiologiczne pozwolą, doczekamy się 8-ej edycji cyklu Nice Cup. Tradycyjnie, organizatorzy z firmy Nice, na zakończenie sezonu przygotowali licytacje, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację turniejów młodzieżowym w kolejnym sezonie.

Plastrony, czapki z autografami oraz wiele gadżetów dla kibiców żużla – te pamiątki przekazane zostały przez kluby żużlowe na coroczne licytacje. Całkowity dochód zostanie przekazany na organizację przyszłorocznych zmagań juniorskich. Licytacje odbywają się za pośrednictwem profilu WTS Nice Warszawa i są dostępne pod tym linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/wts_warszawa. Jedną z najciekawszych pozycji jest medal za zdobycie wicemistrzostwa Nice 1 Ligi Żużlowej w sezonie 2016.

W tym roku udało się rozegrać 4 rundy w klasie 500cc i jedną w klasie 250cc. W tej pierwszej triumfował Sebastian Szostak z TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W nagrodę otrzyma on kevlar do wykorzystania w przyszłym roku. W klasie 250cc najlepszy okazał się Oskar Paluch ze Stali Gorzów. W zawodach stosowano w tym roku niestandardową formułę biegową, w której dzielono zawodników na dwie grupy. Dzięki temu w każdych zawodach rywalizować mogło aż 24-tech zawodników.

– W obecnej sytuacji planowanie czegokolwiek jest oczywiście mocno utrudnione, ale razem z Rafałem Dobruckim i Dariuszem Cieślakiem będziemy próbowali tak zorganizować rozgrywki młodzieżowe, aby zapewnić optymalną politykę startową adekwatną do wieku i poziomu prezentowanego przez różnych zawodników. W związku z rozwojem grupy Nice w Europie, chciałbym też, aby cykl zawitał w przyszłym roku do innego kraju, ale tutaj także możemy być ograniczeni przez pewne odgórne restrykcje związane z przemieszczaniem się – mówi Wojciech Jankowski z Nice Polska, organizator cyklu.

Cykl Nice Cup jest organizowany nieprzerwanie od siedmiu lat. Mimo zakończenia sześcioletniej umowy na sponsoring tytularny pierwszej ligi żużlowej, zarząd Nice zdecydował o kontynuacji cyklu w kolejnych latach. W latach 2017-2019 cykl rozgrywany był na silnikach podstawionych przez organizatora.

Dotychczasowi zwycięzcy Nice Cup:
2020 – Sebastian Szostak
2019 – Ernests Matjusonoks (Łotwa)
2018 – Tomasz Orwat
2017 – Karol Żupiński
2016 – Hubert Czerniawski
2015 – Siergiej Łogaczow (Rosja)
2014 – Adrian Gała

Źródło: polskizuzel.pl

Autor: Artur Kąciak