Jasper Iwema reprezentantem Holandii w Tomaszowie Mazowieckim

Jasper Iwema reprezentantem Holandii w Tomaszowie Mazowieckim

30 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Poznaliśmy kolejnego uczestnika European Individual Ice Speedway Championship, który 13 grudnia zaprezentują się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Holenderska Federacja Motorowa (KNMV) zdecydowała, że należne jej w stawce zawodników miejsce zajmie Jasper Iwema.

Jasper Iwema to niespełna 31-letni zawodnik, który w 2018 roku wdarł się na scenę lodowej odmiany żużla i startował w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata w Ice Speedwayu. W zeszłorocznym sezonie IMŚ na lodzie, do którego również uzyskał awans, zajął w klasyfikacji generalnej 17 miejsce. Indywidualne Mistrzostwa Europy to jednak dla niego świetna okazja, by powalczyć o swój największy sukces w historii. Iwema wiele sobie obiecuje po starcie w Polsce.

– Cieszę się, że te zawody dojdą w ogóle do skutku. Dodatkową motywacją jest dla mnie to, że odbędą się w Polsce, gdzie są moje korzenie. Moja mama jest Polką. Dlatego z pewnością po części będę czuł, że jadę u siebie – zaznacza Jasper. – Mimo tego, że te zawody będą wyglądały zupełnie inaczej, przez sytuację pandemiczną, która opanowała cały świat, cieszy fakt, że dołożono wszelkich starań, aby je odjechać. Ze swojej strony obiecuję walkę o jak najwyższe miejsce. Konkretnych deklaracji składać jednak nie chcę – dodał Iwema.

Sponsorem głównym zawodów jest PKN Orlen. Honorowy patronat nad zawodami w Tomaszowie Mazowieckim objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Źródło: inf. prasowa