Czy PGE Spójnia zaskoczy Asseco Arkę?

Czy PGE Spójnia zaskoczy Asseco Arkę?

13 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

PGE Spójnia Stargard z trenerem Maciejem Raczyńskim wygrała już dwa ostatnie mecze. Jak zagra teraz na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia? Transmisja w piątek od 17:30 w Polsat Sport News.

Zespół ze Stargardu zmienił trenera – doświadczonego Jacka Winnickiego zastąpił na tym stanowisku jego dotychczasowy asystent, Maciej Raczyński. Ten ruch przyniósł już pierwsze świetne rezultaty – PGE Spójnia wygrała zarówno z HydroTruckiem Radom, jak i z Anwilem Włocławek na wyjeździe. Asseco Arka z kolei musiała ostatnio radzić sobie bez Krzysztofa Szubargi, a to miało wpływ na wysoką porażkę z Zastalem Enea BC Zielona Góra.

Przemysław Żołnierewicz kontra Raymond Cowels – to może być kluczowe starcie w tym spotkaniu. Obaj preferują trochę inny styl gry. Amerykanin częściej skupia się na rzutach z dystansu (ostatnio osiem trójek przeciwko Anwilowi), ale u zawodnika ekipy z Gdyni również widać postępy w tym zakresie. Jedno jest pewne – obaj mogą zdobyć mnóstwo punktów i przesądzić o losach meczu.

Na pewno warto będzie się przyglądać starciom pod koszami. Na Adama Hrycaniuka i Mikołaja Witlińskiego czeka sporo pracy, bo Baylee Steele i Omari Gudul potrafią zaskoczyć każdego rywala. Ciekawe także jak Filip Dylewicz poradzi sobie z Mateuszem Kostrzewskim oraz Kacprem Młynarskim. To będzie też ważny mecz dla Filipa Matczaka, który rozegrał kilka dobrych sezonów w ekipie z Gdyni.

Początek transmisji meczu Asseco Arka Gdynia – PGE Spójnia Stargard w piątek o 17:30 w Polsat Sport News.

Źródło: inf. prasowa