Znamy wszystkich uczestników cyklu TAURON SEC 2022

Znamy wszystkich uczestników cyklu TAURON SEC 2022

20 czerwca 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

W sobotę do piątki stałych uczestników cyklu TAURON SEC na sezon 2022 dołączyło kolejnych pięciu zawodników, którzy zajęli czołowe miejsca w SEC Challenge rozegranym w słoweńskim Krško. Dzisiaj poznaliśmy tych, którzy w zmaganiach o Indywidualne Mistrzostwo Europy wystartują ze stałymi „dzikimi kartami”.

Pierwszym z zawodników, którzy otrzymali od organizatorów zaproszenia, jest David Bellego. Francuz w ostatnich latach rywalizował już w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, w ubiegłym sezonie opuścił jednak aż trzy rundy z powodu kontuzji. W ostatniej z nich zdobył dziewięć punktów, z którymi sklasyfikowano go ostatecznie na 17. miejscu. Lepiej radził sobie on rok wcześniej, gdy zakończył rywalizację na 9. lokacie. Francuz był najlepszym zawodnikiem eWinner 1. Ligi ubiegłego sezonu, a przed obecnym zasilił barwy leszczyńskiej Fogo Unii. W cyklu TAURON SEC partnerować będzie mu m.in. jego rodak Dimitri Berge, który awans uzyskał w ubiegłą sobotę poprzez SEC Challenge.

Drugim zawodnikiem ze stałym zaproszeniem na sezon 2022 do zmagań o tytuł najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie jest Kai Huckenbeck. Niemiec jest obecnie najlepszym reprezentantem swojego kraju, a startując w eWinner 1. Lidze w barwach ekipy z Landshut charakteryzuje się obecnie drugą średnią biegową (2,419). Ubiegłoroczną rywalizację zakończył na 9. pozycji. Tegoroczny drugi finał odbędzie się w Güstrow, gdzie z pewnością liczni niemieccy kibice speedwaya będą dopingować swojego reprezentanta.

Trzecia „dzika karta” na cykl TAURON SEC 2022 została przekazana Vaclavovi Milikowi. Czech jest zawodnikiem, który w finałach tych zmagań do tej pory odjechał najwięcej wyścigów. Jego największym sukcesem jest z pewnością wywalczenie srebrnego medalu w sezonie 2016. Rok później do swojego dorobku dorzucił on krążek brązowy. W ubiegłym roku również startował on w gronie walczącym w tym cyklu i zmagania zakończył na 10. pozycji. Tegoroczny finał, decydujący o podziale medali odbędzie się w Pardubicach, a Milik tamten tor zna doskonale.

Kolejnym zawodnikiem, który wystartuje na zasadzie stałego zaproszenia będzie Oliver Berntzon. Szwed prezentuje się całkiem solidnie na torach ekstraligowych reprezentując Arged Malesę Ostrów Wielkopolski. Ten niespełna 29-letni zawodnik w ubiegłym roku był stałym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix, teraz spróbuje natomiast rywalizacji w wcale o mistrzostwo Europy. Dla Szweda będzie to debiut w tej serii.

Piątą i ostatnią „dziką kartę” organizatorzy postanowili przekazać Janusz Kołodziej. Czterokrotny Indywidualny Mistrz Polski sezon 2022 rozpoczął w świetnym stylu i obecnie ma drugą średnią biegową w PGE Ekstralidze (2,575). W ostatnim czasie miał on pecha, ponieważ w domowym meczu leszczyńskiej Fogo Unii z rywalami z Grudziądza doznał urazu, który wykluczył go z możliwości rywalizacji w finale eliminacji na Słowenii. W cyklu TAURON SEC 2022 nie zabraknie go jednak, ponieważ wystartuje z „dziką kartą”. Poprzednio w Indywidualnych Mistrzostwach Europy startował on w 2016, kończąc rywalizację na 10. miejscu.

Obok zawodników ze stałymi „dzikimi kartami” poznaliśmy również tych, którzy będą pełnić funkcję stałych rezerwowych. W finałach cyklu TAURON SEC pojawią się oni, gdy podstawowi uczestnicy nie będą mogli w nich wystąpić z powodu kontuzji lub innych istotnych przyczyn. Na liście rezerwowych znaleźli się tym samym Dominik Kubera, Szwed Jacob Thorssell, Fin Timo Lahti, Duńczyk Frederik Jakobsen i Ukrainiec Marko Lewiszyn.

Obsada cyklu TAURON SEC 2022:
Mikkel Michelsen #155
Leon Madsen #30
Patryk Dudek #692
Piotr Pawlicki #777
Daniel Bewley #99
Andzejs Lebedevs #29
Dimitri Berge #96
Rasmus Jensen
Bartosz Smektała #115
Adam Ellis #299
David Bellego #415
Kai Huckenbeck #744
Vaclav Milik #225
Oliver Berntzon #93
Janusz Kołodziej #333
Dominik Kubera R1
Jacob Thorssell R2
Timo Lahti R3
Frederik Jakobsen R4
Marko Levishyn R5

Źródło: inf. prasowa