Znamy plan sparingowy PGE Skry przed sezonem 2021/2022

Znamy plan sparingowy PGE Skry przed sezonem 2021/2022

31 sierpnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W sierpniu PGE Skra rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi, a we wrześniu bełchatowian czeka seria sparingów, które sprawdzą aktualną formę. Z kim i kiedy zagrają dziewięciokrotni mistrzowie Polski?

Bełchatowianie rozpoczęli przygotowania w niepełnym składzie. Wszystko ze względu na igrzyska olimpijskie i inne turnieje reprezentacyjne, w których występują siatkarze PGE Skry. Przypomnijmy, że w kadrze Polski grają Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. Z kolei Iran reprezentuje Milad Ebadipour, Serbię Aleksandar Atanasijević i Mihajlo Mitić, a Stany Zjednoczone Taylor Sander.

Sztab szkoleniowy zaplanował jednak plan sparingów podczas wrześniowych przygotowań. Już 2 września bełchatowianie we własnej hali będą gościli drugoligowych Aniołów Toruń, czyli swój klub partnerski, z którym zmierzą się w grze treningowej. 16 września zaplanowano mecz towarzyski z Gwardią Wrocław. Dwa kolejne dni to spotkania z Cerradem Enea Czarni. 24 września PGE Skra zmierzy się z Berlin Recyclings Volley, a dzień później wyjedzie na turniej Giganci Siatkówki z udziałem drużyn z Turcji.

Rozgrywki PlusLigi rozpoczną się natomiast w pierwszy weekend września, a premierowym rywalem bełchatowian będzie Cuprum Lubin.

Plan sparingowy PGE Skry:
2 września – gra treningowa z Aniołami Toruń (hala Energia)
16 września – mecz towarzyski z Gwardią Wrocław (Wrocław)
+ – mecze towarzyskie z Cerradem Enea Czarni Radom (hala Energia)
24 września – mecz towarzyski z Berlin Volley Recyclings (hala Energia)
25-26 września – turniej Giganci Siatkówki z udziałem Jastrzębskiego Węgla, Fenerbahce Stambuł i Galatasaray Stambuł (Jelcz-Laskowice)

Sponsorem strategicznym klubu PGE Skra Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Źródło: inf. prasowa