Zbigniew Wróbel nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski kobiet

Zbigniew Wróbel nowym trenerem hokejowej reprezentacji Polski kobiet

4 stycznia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Szkoleniowiec, który osiągał sukcesy z drużyną Białe Jastrzębie oraz z zespołami juniorskimi JKH GKS Jastrzębie, na stanowisku selekcjonera Kadry Narodowej Seniorek zastąpił Słowaka Ivana Bednara.

Nowy trener przygotuje Hokejowe Orlice do Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji IB, które odbędą się w dniach 8-14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie.

Zbigniew Wróbel ma za sobą pracę w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet z drużyną Białe Jastrzębie. W 2011 roku doprowadził zespół do wicemistrzostwa Polski oraz do zdobycia krajowego puchar. W następnym roku wywalczył z zespołem brązowy medal w PLHK. Przez następne lata pracował z drużynami juniorskimi JKH GKS Jastrzębie, osiągając sporo sukcesów:

2015/16 – medal brązowy Centralnej Ligi Juniorów

2015/16 – medal srebrny Junior Młodszy

2016/17 – medal brązowy Centralnej Ligi Juniorów

2017/18 – medal srebrny Centralnej Ligi Juniorów

2017/18 – Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych

2018/19 – medal brązowy Centralnej Ligi Juniorów

2018/19 – Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych

2019/20 – 3. miejsce w MHL

Wróbel zastąpił Słowaka Ivana Bednara. – Umowa trenera Bednara wygasała pod koniec grudnia 2021 roku i zdecydowaliśmy się na zmianę. Nowy szkoleniowiec ma doświadczenie w pracy z kobietami oraz osiągał sukcesy prowadząc drużyny juniorskie – mówi Marta Zawadzka, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Nowy szkoleniowiec przygotuje zespół do Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji IB, które odbędą się w dniach 8-14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie. Hokejowe Orlice zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Chin, Korei Południowej, Kazachstanu i Słowenii.

Źródło: inf. prasowa