Dominik Piła nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk

Dominik Piła nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk

5 stycznia 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

20-letni Dominik Piła został piłkarzem Lechii Gdańsk. Kontrakt utalentowanego ofensywnego pomocnika wejdzie w życie od 1 lipca br.

Zadowolenia z pozyskania najlepszego młodzieżowca Fortuna I Ligi nie kryje szkoleniowiec Lechii. – Bardzo się cieszę, że udało nam się zakontraktować Dominika. Ten zawodnik ma bardzo duży potencjał, dobrą dynamikę i spory repertuar rozwiązań w grze jeden na jednego. Zdaję sobie sprawę, że było bardzo duże zainteresowanie tym piłkarzem ze strony wielu klubów Ekstraklasy. Skoro Dominik ostatecznie zdecydował się na Lechię, to znaczy, że nasz plan i pomysł na jego dalszy rozwój jest odpowiedni – przyznaje trener Tomasz Kaczmarek.

Dominik Piła po kilku latach gry dla I-ligowego Chrobrego Głogów zdecydował się na zmianę otoczenia. – Jestem bardzo szczęśliwy zarówno z tego, że wyjaśniła się już moja przyszłość i wiem, gdzie będę grał od nowego sezonu. Lechia jest najlepszym miejscem do mojego dalszego rozwoju, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Duże wrażenie zrobiła na mnie organizacja klubu, ludzie, których poznałem, ale też ogromna determinacja Lechii, abym trafił właśnie do Gdańska. To dla mnie miłe i bardzo duże wyróżnienie za ciężką pracę na boisku. Miałem już okazję poznać się z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem i porozmawiać o tym, jaką rolę przewiduje dla mnie w swojej drużynie. Jestem mocno podekscytowany i nie mogę już się doczekać rozpoczęcia tej współpracy – powiedział zawodnik tuż po podpisaniu kontraktu z Lechią.

Źródło: inf. prasowa