Zacięty mecz we Wrocławiu (relacja)

Zacięty mecz we Wrocławiu (relacja)

19 kwietnia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Śląsk II Wrocław przegrał w niedzielę 18 kwietnia na swoim boisku ze Stalą Rzeszów 3:4, w spotkaniu 28. kolejki eWinner 2. Ligi. Mecz ten miał bardzo ciekawy przebieg.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla zespołu gospodarzy. W siedemnastej minucie do bramki gości trafił Sebastian Bergier. Śląsk nie cieszył się długo z prowadzenia. W 29 minucie do bramki ekipy z Wrocławia piłkę skierował Dawid Olejarka, który wykorzystał doskonałe podanie Wojciecha Reimana. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga część spotkania rozpoczęła się lepiej dla miejscowych piłkarzy w 55 minucie Sebastian Bergier wykorzystał sytuację sam na sam i Kaczorowski musiał drugi raz wyciągać piłkę z bramki. Piętnaście minut później Stal doprowadziła do wyrównania dzięki celnemu strzałowi Ramila Mustafaeva. Po raz trzeci Śląsk Wrocław wyszedł na prowadzenie w tym pojedynku w 80 minucie Bargier podał piłkę do Pałaszewskiego, który strzałem z kilku metrów zaskoczył bramkarza gości.

W 88 minucie w polu karnym został sfaulowany Rafał Maciejewski. „Jedenastkę” na gola dla drużyny z Rzeszowa zamienił Piotr Głowacki. Sędzia do regulaminowego czasu gry ze względu na dość dużą liczbę przerw postanowił doliczyć dodatkowe pięć minut czasu. W 94 minucie błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który wykorzystał Damian Kostkowski.

Podsumowując, mecz przy ul. Oporowskiej był bardzo ciekawym widowiskiem. Szkoda tylko, że nadal spotkania są rozgrywane bez udziału publiczności. Należy jednak mieć nadzieję, że sytuacja związana z koronawirusem powoli się ustabilizuje i kibice ponownie będą mogli zasiąść na trybunach stadionów.

Śląsk II Wrocław – Stal Rzeszów 3:4 (1:1)

Bramki:

Sebastian Bergier 17′
Dawid Olejarka 29”
Sebastian Bergier 55′
Ramil Mustafaev 70′
Maciej Pałaszewski 80′
Piotr Głowacki 88′ (k)
Damian Kostkowski 90’+4′

Żółte kartki:

Pałaszewski, Reiman, Szczepanek, Kaczorowski

Źródło: inf. własne