Wystawa poświęcona amp futbolowi w Warcie Poznań już otwarta

Wystawa poświęcona amp futbolowi w Warcie Poznań już otwarta

17 listopada 2020 0 przez Artur Kąciak

Do 7 grudnia na Przystani Sztuki można oglądać wystawę „Amp futbol w Poznaniu” – to wyjątkowe zdjęcia, których bohaterami są piłkarze po amputacjach kończyn. Oprócz fotografii jest też opisana historia amp futbolowego zespołu Warty Poznań, który wkrótce zakończy swój debiutancki sezon w Ekstraklasie.

– Przystań Sztuki, czyli plac między biurowcem Bałtyk a Concordia Design w sercu Poznania, to otwarte miejsce licznych wydarzeń kulturalnych, kina plenerowego, wystaw rzeźby, a także wystaw fotograficznych. Swoje prace pokazywali tu zarówno aktor Janusz Gajos, jak i laureaci najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych m.in. Grand Press Foto – mówi Karolina Koziołek, prezes Fundacji VOX Artis, która wspólnie z centrum Concordia Design i Wartą Poznań przygotowały wystawę. – Ważne jest dla nas wspieranie lokalnych artystów oraz inicjatyw. Jedną z nich jest działalność Warty Poznań, która w ostatnim czasie podjęła nowy kurs i podejmuje tematy ważne społecznie, otwierając się na piłkę nożną kobiet czy tę dla osób z niepełnosprawnościami. Wspieramy takie inicjatywy! Zapraszamy do obejrzenia, trwającej właśnie na Przystani Sztuki, wystawy ukazującej zmagania sportowe osób z niepełnosprawnościami. U graczy widać determinację, pasję i radość z bycia razem. To bardzo inspirująca wystawa.

Wystawa „Amp futbol w Poznaniu” została otwarta we wtorek i będzie ją można oglądać przez najbliższe trzy tygodnie – do poniedziałku, 7 grudnia. Termin ekspozycji nie jest przypadkowy. Już wkrótce, w ostatni weekend listopada Warta Poznań będzie gospodarzem czwartego i ostatniego w tym sezonie turnieju Amp Futbol Ekstraklasy. To właśnie w stolicy Wielkopolski poznamy mistrza kraju AD 2020. O tytuł rywalizują Legia Warszawa (jest o krok od mistrzostwa), Wisła Kraków, TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała, Warta Poznań i Widzew Łódź.

Dla Warty Poznań i jej amp futbolowej drużyny rok 2020 jest niezwykły. Wszystko jest w nim pierwsze: pierwszy trening, pierwszy sparing, potem start w Pucharze Polski i wreszcie debiut w Amp Futbol Ekstraklasie. Tu znów: pierwsze bramki, punkty, zwycięstwo…” – czytamy w opisie wystawy, która jest poświęcona nie tylko „Zielonym”, ale również przybliża całą dyscyplinę i jej rozwój w Polsce. A warto wiedzieć, że amp futbolistów, także tych najmłodszych, wspiera m.in. kapitan piłkarskiej reprezentacji kraju, Robert Lewandowski. Jego też można zobaczyć na jednej z fotografii.

Źródło: inf.prasowa