Wojciech Kamiński trenerem Legii Warszawa na kolejne trzy lata!

Wojciech Kamiński trenerem Legii Warszawa na kolejne trzy lata!

17 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Wojciech Kamiński będzie kontynuował swoją pracę w stołecznym klubie przez kolejne trzy lata. 47-letni szkoleniowiec podpisał nową umowę wiążącą go z Zielonymi Kanonierami do końca sezonu 2023/24.

Legia Warszawa pod wodzą trenera Wojciecha Kamińskiego zajęła czwarte miejsce w minionym sezonie Energa Basket Ligi, co jest największym sukcesem klubu od 47 lat. Sezon zasadniczy warszawianie zakończyli na drugim miejscu w tabeli będąc drużyną, która na własnym parkiecie była w stanie pokonać niemal każdego – legioniści odnieśli trzynaście zwycięstw w piętnastu rozegranych spotkaniach.

Po bardzo udanym sezonie Energa Basket Ligi, w którym warszawianie byli o włos od brązowego medalu Mistrzostw Polski, władze klubu zdecydowały się obdarzyć szkoleniowca jeszcze większym zaufaniem proponując mu długoletni kontrakt. Na mocy nowej umowy, trener Wojciech Kamiński będzie prowadził Legię Warszawa w sezonach 2021/22, 2022/23 i 2023/24.

– Władze klubu zaproponowały przedłużenie współpracy, nową, trzyletnią umowę. Wszystko rozstrzygnęło się dosyć szybko. Praca w Legii bardzo mi się podoba, długo się nie zastanawiałem, razem z żoną podjęliśmy tę decyzję, to jest dla nas najlepsze miejsce. Cel mam ciągle ten sam – drużyna, którą prowadzę zawsze gra o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu na kolejny sezon, rozmowy z zawodnikami się toczą, niedługo możemy spodziewać się pierwszych nazwisk. Chcę mieć zespół bardzo zbliżony do zeszłorocznego, czyli taki, który walczy, nie poddaje się, ciężko trenuje. Chcę pracować z ludźmi gotowymi do pracy, poświeceń – powiedział trener Wojciech Kamiński.

Wojciech Kamiński został trenerem Legii Warszawa 23 lutego 2020 roku, zastępując na tym stanowisku Tane Spaseva. Dotychczas pod wodzą tego szkoleniowca warszawianie rozegrali 42 mecze Energa Basket Ligi wygrywając 26 z nich.

– Bardzo pozytywnie oceniamy pracę trenera Wojciecha Kamińskiego, która trwa już półtora roku. Podjęliśmy decyzję, że trzyletnia umowa będzie stabilizacją pracy klubu pod względem sportowym. Kompletujemy nową drużynę, te prace trwają, już w najbliższych dniach planujemy ogłosić pierwsze nazwiska zawodników. Trener Wojciech Kamiński świetnie rozwija zawodników, ma wizję budowy składu i ma swój system gry, który się sprawdza na boisku – powiedział Jarosław Jankowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Sekcji Koszykówki Legii Warszawa.

Źródło: inf. prasowa