Konrad Poprawa z nowym kontraktem

Konrad Poprawa z nowym kontraktem

18 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Obrońca WKS-u Konrad Poprawa przedłużył umowę z wrocławskim klubem. Zawodnik podpisał nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

Ostatnie dwa miesiące to najlepszy okres w dotychczasowej karierze Konrada Poprawy. Wskoczył do składu Śląska na początku kwietnia, w trenerskim debiucie Jacka Magiery, gdy wrocławianie pokonali w Białymstoku Jagiellonię 1:0. 23-latek zebrał bardzo pozytywne recenzje swojej gry i do końca sezonu 2020/21 pojawił się na boisku jeszcze w pięciu spotkaniach PKO Ekstraklasy.

– Bardzo się cieszę, że związałem się ze Śląskiem Wrocław na kolejne lata. To dla mnie ważne miejsce i niezwykle doceniam czas spędzony w klubie. Rozwinąłem się tutaj nie tylko jako piłkarz, ale przede wszystkim jako człowiek. Trener Jacek Magiera obdarzył mnie zaufaniem, a ja chciałbym mu się odwdzięczyć, pokazując się z jak najlepszej strony zarówno podczas każdego treningu, jak i meczu – zaznacza Konrad Poprawa po podpisaniu nowej umowy.

Środkowy obrońca jest zawodnikiem Trójkolorowych od 2016 roku. Występował w drużynie juniorów oraz w zespole rezerw, a swój ekstraklasowy debiut zaliczył 23 października 2017 roku w spotkaniu z Wisłą Płock. Sezon 2018/19 spędził natomiast na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki oraz Skrze Częstochowa.

– Przykład Konrada pokazuje, że warto rzetelnie i cierpliwie pracować. Wykorzystał szansę, którą otrzymał od trenera Jacka Magiery, a swoimi ostatnimi meczami potwierdził, że wciąż może się rozwijać. Cieszymy się, że zostanie z nami na dłużej – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Kontrakt zawodnika, który wygasał z końcem czerwca 2021 roku, został przedłużony o kolejne cztery lata.

Źródło: inf. prasowa