Wadim Tarasenko otrzymał „dziką kartę” na turniej w Bydgoszczy

Wadim Tarasenko otrzymał „dziką kartę” na turniej w Bydgoszczy

7 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W poniedziałkowe przedpołudnie na stadionie Polonii Bydgoszcz odbyła się konferencja prasowa przed pierwszą rundą Indywidualnych Mistrzostw Europy – Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Wadim Tarasenko otrzymał „dziką kartę” na sobotnie zawody.

Podczas spotkania z dziennikarzami, zgromadzeni na konferencji goście z nostalgią przypominali świetne zeszłoroczne zawody, które zapadły na długo w pamięci.

– Komfort kibiców jest bardzo istotny, dlatego nasz stadion wygląda coraz lepiej. Najważniejszy jest jednak tor, dla mnie to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy tor w Polsce. W Bydgoszczy można wyprzedzać różnymi ścieżkami. Cieszę się, że One Sport nam zaufał, że znowu możemy gościć Indywidualne Mistrzostwa Europy w naszym mieście. Liczę na świetne ściganie. Dla mnie równie ważnym czynnikiem jest to, że największa telewizja sportowa świata, Eurosport pokaże te zawody – rozpoczął Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.

– Pamiętamy poprzedni finał SEC z zeszłego roku, to były jedne z najlepszych zawodów, jakie oglądałem. Z powodu pandemii udało nam się rozegrać tylko SEC Challenge, ale obsada, która pojedzie w tym roku jest naprawdę na najwyższym poziomie. Mamy naprawdę interesujących zawodników, walczaków, którzy chcą coś osiągnąć w tym sporcie, no i oczywiście awansować do Grand Prix. Tutaj trzeba być naprawdę regularnym, żeby zdobyć tytuł i awansować do mistrzostw świata – dodał Piotr Szymański, Przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

– Chciałbym podziękować Panu Prezydentowi oraz firmie One Sport, że nam po raz kolejny zaufali. Liczymy na kolejne świetne zawody. Jest znakomita stawka, ale mogę tylko ubolewać, że w Bydgoszczy nie wystartuje nasz zawodnik, David Bellego, który doznał kontuzji. Jestem przekonany, że kibice, którzy zasiądą na trybunach stadionu będą świadkami niesamowitych emocji – powiedział Jerzy Kanclerz, Prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Na konferencji miał pojawić się Francuz, David Bellego, jednak w niedzielnym meczu ligowym doznał kontuzji i już dzisiaj wiemy, że w Bydgoszczy, podczas pierwszej rundy SEC go zabraknie. Przy konferencyjnym stole zastąpił go Wadim Tarasenko, który w mieście nad Brdą wystartuje z „dziką kartą”.

– Po pierwsze chciałbym podziękować za dziką kartę na tak prestiżowy turniej. Chcę pokazać to, na co mnie stać. Będę mocno pracował w parkingu, na torze, żeby zaprezentować się jak najlepiej. Bydgoski owal jest skonstruowany w taki sposób, że ciężko się dopasować i na start i na trasę. Często jest tak, że ci co dobrze wystartowali nie mogą znaleźć prędkości w polu, albo odwrotnie. Trzeba pilnować tego, co będzie się działo na torze – powiedział Tarasenko.

– Niestety, Davida Bellego nie zobaczymy w Bydgoszczy. Pierwszym rezerwowym jest Jacob Thorssell i on zastąpi Francuza tutaj na stadionie Polonii. Oczywiście Davidowi życzymy dużo zdrowia. Zawodnikami rezerwowymi będą Mateusz Tonder oraz Wiktor Przyjemski. Tak naprawdę z miastem dogadaliśmy się już w zeszłym roku, po fenomenalnych zawodach. Liczę na prawdziwy spektakl, bilety są cały czas w sprzedaży – internetowo na eBilet.pl oraz będą dostępne stacjonarnie w klubie – dodał Karol Lejman.

Podczas konferencji wyemitowany został również film z wypowiedzią Patrona Honorowego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy, Ryszarda Czarneckiego.

– Niestety, obowiązki służbowe w Strasbourgu uniemożliwiły mi przyjazd do Bydgoszczy, dlatego łączymy się online. Mam zaszczyt po raz szósty z rzędu być Patronem Honorowym cyklu Speedway Euro Championship. W Bydgoszczy na SEC widzimy się po raz drugi i szczerze mam nadzieję, że dzisiejsze zawody będą równie dobre, jak te zeszłoroczne. Po tamtej imprezie słychać było mnóstwo ciepłych słów pod adresem organizatorów i promotorów, co pokazuje, że na torze w Bydgoszczy po prostu zawsze dużo się dzieje. Ja oczywiście najbardziej liczę na biało – czerwonych w postaci Bartosza Smektały, Patryka Dudka i Piotra Pawlickiego. Chciałbym, żeby w końcu w SEC Polak stanąłna najwyższym stopniu podium, żebyśmy mogli w Rybniku na koniec posłuchać Mazurka Dąbrowskiego – zakończył Czarnecki.

Źródło: inf. prasowa