Trevor Thompson wzmacnia Twarde Pierniki!

Trevor Thompson wzmacnia Twarde Pierniki!

28 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Trevor Thompson urodzony w 1994 roku w Nowym Jorku (213 cm) wzmocni drużynę Twardych Pierników Toruń pod koszem. Dla 27-letniego centra będzie to pierwszy sezon w Polsce.

Thompson w sezonie 2013-2014 grał w pierwszej dywizji NCAA w drużynie Virginia Tech Hokies, a w kolejnych latach do 2017 roku włącznie reprezentował Ohio State University. W sezonie 2017-2018 zawiązał się kontraktem z Santa Cruz Warriors biorącej udział w rozgrywkach NBA G-league. Na zapleczu NBA spędził jeden sezon. Kolejny etap w jego karierze to półroczny udział w rozgrywkach pierwszej ligi francuskiej w drużynie Antibes Sharks. Z kolei drugą część sezonu 2018/19 spędził w belgijskim zespole Antwerp Giants, reprezentując barwy tego zespołu również w rozgrywkach Basketball Champions League. W okresie pandemicznym wystartował najpierw w litewskim zespole Pieno žvaigždės Pasvalys, gdzie uzyskał średnio 7,1 punktu na mecz i 6,6 zbiórek. Krótki epizod miał także w czeskim zespole Tuři Svitavy.

Nowy toruński podkoszowy od maja 2020 r. reprezentował zespół Kangoeroes Basket Mechelen występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej koszykówki mężczyzn w Belgii. W sezonie 2020/21 wraz ze swoją drużyną zakończył ligę na 7 miejscu. Thompson wystąpił w 27 spotkaniach na 28 meczów rozgrywanych przez belgijskich kangurów. Amerykański center w czasie swojej gry (średnia to 22 min) w każdym meczu trafiał 14 oczek i zbierał aż 9 piłek przewodząc ligowej klasyfikacji. Grając ze skutecznością na poziomie 53,7% rzutów z gry został najbardziej wartościowym graczem w swojej drużynie – jego eval wyniósł 18,2.

  • – Jestem gotowy na nowe wyzwania, pracę z trenerami i kolegami z zespołu. Nie mogę doczekać się startu sezonu i reprezentowania barw Twardych Pierników – powiedział Thompson.

Źródło: inf. prasowa