Trefl jedzie do Stargardu

Trefl jedzie do Stargardu

17 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

W piątek w Energa Basket Lidze PGE Spójnia Stargard zagra z Treflem Sopot! Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

PGE Spójnia po zmianie trenera na Macieja Raczyńskiego grała na tyle dobrze, że udało się jej awansować do turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski. Teraz będzie jednak musiała sobie radzić bez Ricky’ego Tarranta, który ostatnio złapał świetny rytm w ofensywie i przeniósł się do Izraela. Trefl z kolei miał bardzo długą przerwę w rozgrywkach, ale zakontraktował też nowego koszykarza – skrzydłowy Nuni Omot może okazać się wielkim wzmocnieniem w ataku.

W ekipie ze Stargardu wobec braku Tarranta jeszcze więcej na rozegraniu będzie zależało od dyspozycji Tomasza Śniega, który jest bardzo silnym punktem drużyny i daje jej dużo spokoju. Ciekawe jak sprawdzi się przeciwko Łukaszowi Kolendzie – dla 21-letniego zawodnika obecne rozgrywki są najlepsze w dotychczasowej karierze. Czy dobrą formę potwierdzi także w tym meczu?

Na pewno warto będzie się także przyglądać strefie podkoszowej. Dominik Olejniczak to jeden z najlepszych polskich debiutantów ostatnich lat w Energa Basket Lidze. Wspólnie z Pawłem Leończykiem tworzą niezwykle silny i wszechstronny duet w polu trzech sekund. Teraz zagrają przeciwko Omari Gudulowi i Baylee Steele’owi. Szczególnie ten drugi zawodnik w drugiej części sezonu może pokazać swoje spore możliwości.

Transmisja spotkania PGE Spójnia Stargard – Trefl Sopot w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Źródło: inf. prasowa