Łączyński ponownie we Włocławku, Anwil kontra Pszczółka Start

Łączyński ponownie we Włocławku, Anwil kontra Pszczółka Start

17 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

To może być hit kolejki w Energa Basket Lidze! “Podrażniony”, ale też wzmocniony Anwil Włocławek podejmie wicemistrzów Polski, Pszczółkę Start Lublin. Transmisja w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Anwil przegrał dwa ostatnie mecze – musiał uznać wyższość zarówno Polpharmy Starogard Gdański, jak i Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. Pszczółka Start z kolei niedawno pauzowała, a wcześniej po dogrywce pokonała Enea Astorię Bydgoszcz. W Koszykarskiej Lidze Mistrzów w środę nie poradziło sobie natomiast z rosyjską ekipą BC Niżny Nowogród.

We Włocławku postawiono na kolejne zmiany. Pożegnano się z Adrianem Boguckim, ale jednocześnie powitano ponownie Shawna Jonesa. MVP Suzuki Pucharu Polski zwiększy nie tylko możliwości ofensywne zespołu, ale też znacząco pomoże w obronie. To transfer, który może sprawić, że cała drużyna zacznie grać lepiej. Czy tak rzeczywiście będzie? Ciekawe jak z tym graczem poradzą sobie Roman Szymański i Josh Sharma, czyli środkowi ekipy z Lublina.

W ekipie trenera Marcina Woźniaka najwięcej zależy oczywiście od niesamowitego Ivana Almeidy, obecnie najlepszego strzelca całej Energa Basket Ligi. Jego głównym rywalem może być Sherron Dorsey-Walker, znany z efektywnych wejść pod kosz. Wydarzeniem oczywiście będzie powrót Kamila Łączyńskiego do Włocławka. Jak reprezentacyjny rozgrywający zagra przeciwko McKenzie Moore’owi?

Transmisja spotkania Anwil Włocławek – Pszczółka Start Lublin w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

Źródło: inf. prasowa