Świetny Dziewa, WKS Śląsk pokonał GTK

Świetny Dziewa, WKS Śląsk pokonał GTK

25 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Aleksander Dziewa rzucił 26 punktów, a jego WKS Śląsk Wrocław pokonał GTK Gliwice 80:72 w czwartkowym meczu Energa Basket Ligi.

Wrocławianie świetnie weszli w ten mecz, a po trójce Michała Gabińskiego prowadzili 9:0. Później ta przewaga urosła nawet do 12 punktów dzięki dobrej grze Aleksandra Dziewy. Pojedyncze akcje Jordona Varnado i Taylera Personsa nie wystarczały do nawiązania rywalizacji. Później Terry Henderson oraz Szewczyk lekko zmniejszyli straty, ale po 10 minutach było 25:19. W drugiej kwarcie WKS Śląsk ponownie uciekał na 10 punktów po rzutach wolnych Strahinji Jovanovicia. GTK tym razem starało się być ciągle blisko i nie pozwalało rywalom na tak dużo jak wcześniej. Ekipa trenera Olivera Vidina z kolei momentami miała problemy w ofensywie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:31.

W drugiej kwarcie WKS Śląsk zanotował serię 8:0 i głównie dzięki Dziewie miał już 12 punktów przewagi. Gliwiczanie powoli odrabiali jednak straty. Po siedmiu punktach z rzędu po odpowiedzi i wsadzie Hendersona przegrywali już tylko czterema. Rozgrywający świetne spotkanie Dziewa dawał jednak sporo spokoju swojej ekipie. Po 30 minutach było 64:56. W kolejnej części meczu po trafieniach Personsa GTK zbliżyło się na zaledwie punkt! Henderson później doprowadził nawet do remisu. W ważnych momentach wrocławianie mogli jednak liczyć na Aleksandra Dziewę oraz będącego w dobrej formie Strahinję Jovanovicia. Ostatecznie zespół trenera Vidina zwyciężył 80:72.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Aleksander Dziewa z 26 punktami i 4 zbiórkami. Dla gości 25 punktów i 6 zbiórek zdobył Terry Henderson.

Źródło: inf. prasowa