Strona główna Aktualności Enea Zastal lepszy od Polpharmy

Enea Zastal lepszy od Polpharmy

by Artur Kąciak

W rozegranym awansem spotkaniu 28. kolejki Energa Basket Ligi Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Polpharmę Starogard Gdański 110:89.

Od początku spotkanie było dość zacięte, a bardzo szybko swoją obecność na parkiecie zaznaczali Skyler Bowlin i Nikos Pappas. Polpharma się nie poddawała, a dobrze prezentował się przede wszystkim Joe Furstinger. Swoje akcje dodawał też Trevon Allen, a dzięki niemu starogardzianie mieli cztery punkty przewagi. Po trafieniu Łukasza Koszarka było 18:20 po 10 minutach. W drugiej kwarcie goście uciekali nawet na siedem punktów dzięki rzucie Allena. Bardzo aktywny był Janis Berzins, ale to nie wystarczało na doprowadzenie chociażby do remisu. Obie drużyny popełniały sporo strat, ale to starogardzianie prezentowali się lepiej w ataku. Po kolejnej akcji Allena różnica wynosiła 11 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:45.

Trzecią kwartę ekipa trenera Żana Tabaka rozpoczęła od serii 10:0 i głównie dzięki Geoffreyowi Groselle’owi i Krisowi Richardowi wychodziła na prowadzenie. Trevon Allen przestał trafiać, a zielonogórzanie powoli zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Skuteczny na linii rzutów wolnych był Nikos Pappas, a przewaga gospodarzy rosła. Po 30 minutach i trójce Bowlina było 75:59. W kolejnej części meczu następne rzuty z dystansu Pappasa i Bowlina sprawiły, że Enea Zastal prowadził aż 24 punktami. Przyjezdni nie byli w stanie już nawiązać rywalizacji, bo brakowało wsparcia w ataku dla Allena. “Setkę” przekroczył Groselle, a jego drużyna wygrała ostatecznie 110:89.

Najlepszym graczem gospodarzy był Geoffrey Groselle z 29 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. Trevon Allen zdobył dla gości 24 punkty i 9 zbiórek.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like