SPP: Najbardziej wyrównany ćwierćfinał?

SPP: Najbardziej wyrównany ćwierćfinał?

10 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Czy mecz WKS Śląska Wrocław z PGE Spójnią Stargard będzie najbardziej wyrównanym ćwierćfinałem Suzuki Pucharu Polski? Transmisja w piątek 12 lutego od 20:30 w Polsat Sport Extra.

Dwa dotychczasowe spotkania w obecnym sezonie Energa Basket Ligi pomiędzy WKS Śląskiem a PGE Spójnią kończyły się zwycięstwem wrocławian, ale zaledwie… jednym punktem! Dodatkowo, w grudniu do zwycięstwa ekipa trenera Olivera Vidina potrzebowała dogrywki. W obu meczach w końcówkach kluczowe były bloki – Ivana Ramljaka oraz Szymona Tomczaka.

W drużynach doszło jednak do kilku zmian, które mogą mieć również wpływ na wynik tego spotkania. Na pewno dużym transferem jest dołączenie do WKS Śląska Bena McCauleya, który ostatnio był jednak kontuzjowany. Stargardzianie z kolei zmienili trenera na Marka Łukomskiego, a dodatkowo wzmocnili się Jayem Threattem oraz Francisem Hanem na pozycji rozgrywającego.

Na co warto zwrócić uwagę? Na pewno na starcie Elijah Stewarta z Nickiem Faustem – obaj mogą zdobyć mnóstwo punktów, ale też zagrać bardzo efektownie. Ciekawe też który zawodnik trafi więcej trójek: Kyle Gibson czy Raymond Cowels? Warto będzie się także przyglądać rywalizacji w polu trzech sekund – chociażby pomiędzy Aleksandrem Dziewą a Baylee Steelem.

Transmisja ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski WKS Śląsk Wrocław – PGE Spójnia Stargard w piątek 12 lutego od 20:30 w Polsat Sport Extra.

Źródło: inf. prasowa