SPP: Legia kontra Trefl

SPP: Legia kontra Trefl

10 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Postawa Legii Warszawa to jedna z największych niespodzianek obecnego sezonu Energa Basket Ligi. Bardzo dobrze radzi sobie także Trefl Sopot. Która drużyna będzie lepsza w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski? Transmisja w piątek 12 lutego od 18:00 w Polsat Sport Extra.

Legia i Trefl w sezonie 2020/21 Energa Basket Ligi spotkały się dotychczas raz – w listopadzie w Warszawie gospodarze zwyciężyli 78:72. Wtedy w składzie ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego był jednak rewelacyjny Justin Bibbins – od tego czasu w klubie doszło do kilku zmian. Trefl z kolei ma bardziej stabilny skład, do którego dołączył skrzydłowy Nuni Omot.

Lester Medford oraz Nickolas Neal – to oni teraz mają największy wpływ na poziom gry Legii. Szczególnie ten pierwszy zawodnik, po przejściu z Pszczółki Startu, w Lublinie będzie chciał się pokazać z dobrej strony. Obaj mają ciekawych rywali: przede wszystkim rozgrywającego reprezentacji Polski Łukasza Kolendę oraz łączącego dwie pozycje obwodowe T.J. Hawsa. Który z tych duetów zaprezentuje się lepiej?

Bardzo ciekawie będzie pod koszami. Duet Dominik Olejniczak – Paweł Leończyk świetnie się uzupełnia. Swoje umiejętności przeciwko tym graczom będą mogli sprawdzić Earl Watson oraz Dariusz Wyka. Niedawno drużynę z Warszawy wzmocnił Walerij Lichodiej, więc ciekawe jak teraz poradzi sobie z wcześniej wspomnianym Omotem, czy też z uczestnikiem LOTTO Konkursu Wsadów, Dariousem Motenem.

Początek transmisji ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski Legia Warszawa – Trefl Sopot w piątek o godz. 18:00 w Polsat Sport Extra.

Źródło: inf. prasowa