SPP: Jak Dawid z Goliatem?

SPP: Jak Dawid z Goliatem?

10 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Enea Zastal BC Zielona Góra to lider Energa Basket Ligi – drużyna, która dominuje w całym sezonie. Czy zaskoczy ją mająca problemy z kontuzjami liderów Asseco Arka Gdynia? Pierwszy ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski w czwartek o godz. 18:00. Transmisja w Polsat Sport News.

Enea Zastal w całym dotychczasowym sezonie przegrał zaledwie dwukrotnie, a spotkanie z drużyną z Gdyni wygrał aż 104:58. Asseco Arka już wtedy grała bez Krzysztofa Szubargi, natomiast później kontuzji doznał jeszcze Przemysław Żołnierewicz. W tej ekipie zmieniło się jednak więcej – Przemysława Frasunkiewicza na stanowisku pierwszego trenera zmieniał Piotr Blechacz, a do drużyny dołączył Karlo Vragović (jedyny obcokrajowiec w zespole).

Trener Żan Tabak nie ma do dyspozycji zbyt wielu zawodników – można się spodziewać, że będzie rotował ośmioma zawodnikami. Trzeba pamiętać, że Enea Zastal ma w składzie siedmiu obcokrajowców, ale w pojedynczych meczach może korzystać tylko z sześciu. Najczęściej w rozgrywkach Energa Basket Ligi odpoczywał Blake Reynolds.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja pod koszem pomiędzy doświadczonym Adamem Hrycaniukiem a skutecznym Geoffreyem Grosellem. Jednym z liderów zielonogórzan jest oczywiście Iffe Lundberg – tutaj szczególnie dużo pracy czeka więc na Igora Wadowskiego oraz Jakuba Kobla. Ciekawe także, czy Filip Put będzie w stanie ograniczyć możliwości ofensywne Filipa Dylewicza.

Początek transmisji spotkania ćwierćfinałowego Suzuki Pucharu Polski Enea Zastal BC Zielona Góra – Asseco Arka Gdynia w czwartek 11 lutego o godz. 18:00 w Polsat Sport News.

Źródło: inf. prasowa