Gwiazdy PGE Ekstraligi w Opolu

Gwiazdy PGE Ekstraligi w Opolu

10 lutego 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

OK Bedmet Kolejarz Opole związał się umową o współpracy z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Pierwsze efekty już są. Bartłomiej Kowalski i Mateusz Świdnicki mają jeździć w Opolu w charakterze gościa. Mamy też ruch w drugą stronę, bo gościem we Włókniarzu będzie zawodnik KolejarzaOskar Polis. Prezes Włókniarza Michał Świącik mówi o kolejnych możliwych etapach współpracy.

– Jeśli chodzi o ruchy kadrowe, to Kolejarz w myśl regulaminu ma możliwość zakontraktowania czterech gości do lat 23 – mówi Świącik. – W naszej kadrze są zawodnicy spełniający to kryterium. Myślę tutaj o Bartoszu Smektale czy Jonasie Jeppesenie. Może się zdarzyć, że któryś z nich pojedzie w tym roku w Kolejarzu. Potrzebna jest oczywiście nasza zgoda i porozumienie Kolejarza z zawodnikami.

Dużo bardziej prawdopodobne wydaje się jednak to, że Włókniarz przyjedzie na trening do Opola, lub Kolejarz do Częstochowy. – W Opolu jest techniczny, fajny tor. Jeden z bardziej wymagających w Polsce. To jest taki tor w sam raz przed wyjazdem do Gorzowa – zauważa Świącik.

Prezes Włókniarza nie wyklucza też, ze w Opolu pojawią się zagraniczne gwiazdy jego klubu – Leon Madsen, Fredrik Lindgren. – Jeśli tylko uznają, że taki trening w Opolu im się przyda, to pojadą tam. Będzie to fajna sprawa zarówno dla nich, jak i dla kibiców i młodych zawodników Kolejarza. Będą mieli okazję podpatrzeć te największe gwiazdy na żywo, z bliska. To jest zawsze świetna promocja tego sportu – kończy Świącik.

Źródło: polskizuzel.pl