Strona główna Aktualności Sebastian Matula nowym Gwardzistą!

Sebastian Matula nowym Gwardzistą!

by Artur Kąciak

Otwarcie stycznia to ruch na rynku transferowym po stronie eWinner Gwardia. Do czwartego zespołu TAURON 1. Ligi prosto z czeskiej ekstraklasy dołącza Sebastian Matula. Rozgrywający, który w minionym sezonie na pierwszoligowych parkietach, sięgał po złoto ze Stalą Nysa. Matula we Wrocławiu chce kontynuować medalową passę.

Nowy rozgrywający wrocławskiego klubu wywodzi się z Jastrzębia Zdroju. To właśnie w rodzinnym mieście, w barwach śląskiego potentata, rozwijał swój talent. Co prawda Matula ostatecznie nie znalazł się w drużynie występującej w PlusLidze, ale był to dobry punkt startowy do kolejnych klubów. Na liście Matuli są: KPS Siedlce, TS Victoria PWSZ Wałbrzych, Krispol Września, AZS AGH Kraków, Stal Nysa, a ostatnio czeska VK Ostrawa.

– Sebastiana znam z czasów pracy w Wałbrzychu, gdzie współpracowaliśmy na poziomie pierwszej ligi. Wtedy to był jeszcze młody chłopak, który na pewno chciał się dużo nauczyć. Te 5-6 lat różnicy w przypadku rozgrywającego, to bardzo dużo. Od kilku dni Sebastian z nami trenuje i widać, że nabrał odpowiedniego doświadczenia. Ono w przypadku pierwszoligowej rywalizacji może się okazać istotne, zwłaszcza w decydujących momentach gry o najwyższe cele – mówi trener eWinner Gwardia, Krzysztof Janczak.

Matula w okresie świątecznym pożegnał się ze swoim dotychczasowym pracodawcą. VK Ostrawa, która była też sparingpartnerem… Gwardzistów w okresie przedsezonowym, straciła jednego ze swoich głównych sponsorów. Z tego też względu siatkarze spoza Czech dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubu lub propozycję dużej obniżki kwoty kontraktu.

Takie rzeczy się zdarzają i klub z Ostrawy postawił sprawę jasno. Trzeba było znaleźć dla siebie nowe miejsce i cieszę się, że będzie nim Wrocław. eWinner Gwardia to klub, nad którego wyborem nie musiałem się zastanawiać. Duże aspiracje, do tego jak na dłoni widać całą pozytywną otoczkę marketingową wrocławskiej siatkówki. Patrząc na zespół, z Mateuszem Frącem miałem okazję grać w Wałbrzychu, kiedy trenerem był Krzysztof Janczak. Dodatkowo z Mateuszem Biernatem znamy się z racji pochodzenia ze Śląska, on z Radlina, ja z Jastrzębia. Na pewno chciałbym z Gwardią zajść jak najwyżej. Najlepiej podtrzymać serię medalową, w ostatnich dwóch sezonach w Nysie kończyłem rozgrywki z blachą – uśmiecha się Matula.

Okazja do debiutu nowego rozgrywającego już 6 stycznia, w meczu TAURON 1. Ligi. Siatkarze eWinner Gwardia zagrają na wyjeździe z AZS AGH Kraków. Czyli z klubem, w którym Matula występował w sezonie 2017/18.

Sebastian Matula​

Data urodzenia: 09.04.1995

Pozycja: rozgrywający

Wzrost: 190 cm

Waga: 88 kg

Zasięg w ataku/bloku: 335/320

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like