Przemysław Frasunkiewicz nowym pierwszym trenerem Anwilu Włocławek

Przemysław Frasunkiewicz nowym pierwszym trenerem Anwilu Włocławek

6 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Przemysław Frasunkiewicz został nowym szkoleniowcem Rottweilerów. Umowa została podpisana na okres półtorej roku, bez żadnych klauzul, do czerwca 2022 roku.

Nowy rok, nowa zmiana. W pierwszym swoim spotkaniu w styczniu Rottweilery zostaną poprowadzone przez nowego szkoleniowca. Frasunkiewicz trenerskie doświadczenie zdobywa od 2016 roku, kiedy to objął stery nad projektem drużyny Asseco Arki Gdynia złożonej jedynie z polskich graczy. Pracę w roli szkoleniowca zaczynał w miejscu, które dobrze znał, wszak trzy ostatnie sezony swojej zawodniczej kariery spędził właśnie w Gdyni (ogółem jako gracz spędził w Asseco pięć lat, tyle samo ile w Treflu Sopot jeszcze w latach 90-tych).

Ogółem, jako trener prowadził swoje drużyny w różnych okolicznościach – w związku ze zmienną polityką klubową, skład gdynian kilkukrotnie opierał się jedynie o rodzimych graczy, ale przez dwa lata nad morze trafiały naprawdę duże nazwiska, np. Josha Bostica czy Roberta Upshawa. Owocem tych transferów i pracy zespołu był brąz w sezonie 2018/2019 – pierwszy medal klubu od 2012 roku.

Jednocześnie, KK Włocławek informuje, iż dotychczasowy pierwszy trener Marcin Woźniak oraz asystent Grzegorz Kożan pozostają w klubie. Razem z przychodzącym z Frasunkiewiczem z Gdyni, kolejnym włocławianinem Kamilem Sadowskim, stanowić będą sztab szkoleniowy.

Źródło: inf. prasowa