Prezes SpecHouse PSŻ-u nie wyobraża sobie sezonu bez kibiców

Prezes SpecHouse PSŻ-u nie wyobraża sobie sezonu bez kibiców

19 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Arkadiusz Ładziński przyłączył się do dyskusji na temat startu sezonu ligowego. Zdaniem prezesa SpecHouse PSŻ-u Poznań jazda bez kibiców nie ma sensu. Działacz zaleca jednak spokój. Jego zdaniem z konkretnymi decyzjami należy jeszcze poczekać.

– Trudno mówić w połowie stycznia, co wydarzy się na początku kwietnia. Mamy na ten moment bardzo mało danych – komentuje Arkadiusz Ładziński. – Kalendarz rozgrywek należało ustalić. Nie mogliśmy z tym czekać. Uważam jednak, że żużel robimy przede wszystkim dla kibiców. Oni powinni być na stadionie, choć doskonale zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest niepewna – tłumaczy.

Ładziński przekonuje, że wszystkim klubom drugiej ligi będzie trudno, jeśli liga ruszy przy pustych trybunach. – Druga liga to dochody od kibiców i partnerów. Liczę, że fani pojawią się na stadionie. Gdybyśmy mieli poczekać za nimi miesiąc czy półtora, to uważam, że byłoby warto. Nie chciałbym jazdy bez kibiców. To byłaby zła wiadomość – tłumaczy.

Dla środowiska prezes PSŻ-u ma jedną radę. – Obserwujmy i czekajmy, a szerszą dyskusję rozpocznijmy za półtora miesiąca. Początek marca to dobry moment na decyzję. Sytuacja jest przecież naprawdę dynamiczna. Jeszcze niedawno nie byliśmy pewni powrotu dzieci do szkół. Informacje w związku z pandemią docierają do nas z niewielkim wyprzedzeniem. To pokazuje, że warto wszystkiemu się spokojnie przyglądać – podsumowuje prezes.

Źródło: polskizuzel.pl