Polpharma lepsza od GTK, 33 punkty Allena

Polpharma lepsza od GTK, 33 punkty Allena

19 stycznia 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Trevon Allen poprowadził Polpharmę Starogard Gdański do zwycięstwa nad GTK Gliwice 92:81 w poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale po chwili to Polpharma zaczęła grać lepiej. Dzięki akcjom Trevona Allena uciekała nawet na pięć punktów. GTK odpowiedziało na to szybko serią 9:0 i teraz to ten zespół miał inicjatywę w ofensywie. Później przyjezdni byli dodatkowo skuteczni na linii rzutów wolnych i po 10 minutach prowadzili 22:18. Po trafieniu Terry’ego Hendersona w drugiej kwarcie przewaga zespołu trenera Matthiasa Zollnera urosła do ośmiu punktów. Skuteczniejszy był jednak Joe Furstinger, a po chwili dzięki trójce Grzegorza Surmacza był już remis. Spotkanie toczyło się falami i było bardzo wyrównane. Po rzutach wolnych Stevena Haneya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:38.

W trzeciej kwarcie przyjezdni szybko doprowadzali do remisu, a nawet wychodzili na prowadzenie po trójce Hendersona. Mecz ciągle był bardzo zacięty – drużyna będąca aktualnie na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję. Dopiero później, po trafieniach Allena i Haneya starogardzianie uciekali na siedem punktów. Po 30 minutach było 62:58. W kolejnej części meczu ekipa trenera Roberta Skibniewskiego zbudowała swoją największą przewagę – 12-punktową po akcji Jacka Jareckiego. GTK odpowiedział na to serią 7:0 i po kolejnym trafieniu z dystansu Hendersona wracało do gry. Później siedem punktów z rzędu zdobył Trevon Allen, a Polpharma ponownie miała bezpieczną przewagę. Ostatecznie zwyciężyła 92:81.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Trevon Allen z 33 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Tayler Persons – zdobył 22 punkty, 9 zbiórek i 7 asyst.

Źródło: inf. prasowa