Pozytywny wynik testu COVID-19 u Romana Lakhbauma

Pozytywny wynik testu COVID-19 u Romana Lakhbauma

21 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Roman Lakhbaum, zawodnik ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). W związku z tym Klub i Ekstraliga Żużlowa sp. z o. o. wdrożyły procedury kryzysowe przewidziane na taką okoliczność, a Rosjanin został poddany izolacji. Zawodnik otrzymał pozytywny wynik testu. Oznacza to, że został wykluczony z udziału w dalszych rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca (29 lipca). Zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu.

Przypomnijmy, że zawodnicy w PGE Ekstralidze (włącznie z mechanikami lub z osobami z teamu zawodnika) – zgodnie z Regulaminem Sanitarnym – zobowiązani są do poddawania się cyklicznym, nie rzadziej niż przed każdą kolejką rozgrywek, testom genetycznym na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 na koszt klubu techniką RT-PCR, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez podmiot zarządzający.

Warunkiem zwolnienia z testów genetycznych dla obcokrajowca jest zaświadczenie o szczepieniu wydane zgodnie z odpowiednimi przepisami z kraju wykonania szczepienia za pomocą szczepionki dopuszczonej do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Dla obywateli Polski jest to zaświadczenia z systemu e-pacjent o wykonanym szczepieniu szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Źródło: speedwayekstraliga.pl