10 września w Bydgoszczy odbędzie się finał DMŚJ

10 września w Bydgoszczy odbędzie się finał DMŚJ

21 lipca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Bydgoszcz będzie gospodarzem tegorocznego finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Najlepsze reprezentacje do 21. lat zmierzą się w mieście nad Brdą 10 września. To będzie piąty finał zmagań o tytuł najlepszej młodzieżowej reprezentacji żużlowej na świecie, który zostanie rozegrany w Polsce. Jak dotąd, turnieje finałowe odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, Gnieźnie oraz dwukrotnie w Rybniku.

W każdym z nich zwyciężali zawodnicy Żużlowej Reprezentacji Polski. Tym razem, gospodarzem będzie Bydgoszcz.

– Nasze miasto ponownie znalazło się w kalendarzu FIM. Bydgoski tor pokazał wielokrotnie, że jest miejscem, gdzie odbywają się widowiskowe zawody i wierzę, że tak samo będzie i tym razem – powiedział Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Głównym kandydatem do zwycięstwa będą Polacy, którzy wygrali 13 z 16 rozegranych do tej pory turniejów. – Takie zawody zasługują na szczególną oprawę. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z tych zawodników, już niedługo będzie stanowić o sile tego sportu. Jesteśmy przekonani, że będą to zawody godne Drużynowych Mistrzostw Świata – powiedział Karol Lejman, prezes One Sport.

Od lat, Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM rozwija projekty związane ze zmaganiami zawodników do 21. roku życia. W zeszłym roku, z powodu pandemii w zawodach nie mogły wystartować wszystkie drużyny, dlatego FIM postanowiło zmienić formułę turnieju.

– Ponownie w 2021 roku, wszyscy zmagają się z problemami, jakie może powodować pandemia, głównie w kwestii podróży. FIM musiało dostosować format z trzema zawodnikami na drużynę reprezentującymi swój kraj w tych Mistrzostwach Świata, tak samo jak w formacie SoN. Dziękujemy organizatorom PZM, One Sport i Bydgoszczy za ciężką pracę włożoną w to wydarzenie – powiedział Przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM, Armando Castagna.

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów odbędzie się 10 września w Bydgoszczy. Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00. Transmisja będzie dostępna na kanale TVP Sport.

Bilety dostępne są za pośrednictwem portalu ebilet.pl

Trybuna Główna – 70 zł
Nowa Trybuna – 40 zł
Sektor A – 30 zł
Pakiet 1+1 – 40 zł
Pakiet 1+2 – 50 zł
Pakiet 2+1 – 60 zł
Pakiet 2+2 – 70 zł
Sektor B – 25 zł
Pakiet 1+1 – 35 zł
Pakiet 1+2 – 45 zł
Pakiet 2+1 – 55 zł
Pakiet 2+2 – 65 zł
Bilety rodzinne – Osoba dorosła + osoba do 18 roku życia
Niepełnosprawni – Bilet pakietowy 1+1
Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo (rocznikowo)

Źródło: inf. prasowa