Powołania do kadry Polski zostały wysłane

Powołania do kadry Polski zostały wysłane

24 grudnia 2020 Wyłączono przez Artur Kąciak

Rozesłanie powołań to „pierwszy krok” Dobruckiego w roli szkoleniowca Biało-czerwonych. Nowy trener podzielił kadrę nie tylko na „seniorów” oraz juniorów”. Tym razem, w związku z przepisami ligowymi oraz zmianami w zmaganiach o Drużynowe Mistrzostwo Świata oraz Europy Juniorów, kadra została podzielona na sekcje seniorów, zawodników do 23 roku życia, juniorów do 21 roku życia oraz młodzieżowców do lat 19.

– Każdy z zawodników ma „czystą kartę”, nie mam powodów żeby komukolwiek już coś na niej zapisać. Temat zaczynamy od początku i tak to będzie wyglądać. Widzę rzeczy, o których będziemy rozmawiać – są sprawy, które wymagają korekty – mówił Rafał Dobrucki podczas konferencji, na której oficjalnie ogłoszono, że to właśnie on będzie prowadził Żużlową Reprezentację Polski przez najbliższe dwa lata.

W dwudziestoosobowym zestawieniu znaleźli się m.in. powracający po roku przerwy Maciej Janowski oraz Piotr Pawlicki, a także debiutanci, wśród których widnieje nazwisko Gleba Chugunova.

Tak prezentuje się zestawienie Biało-czerwonych na rok 2021:

Kadra „senior”:

Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Piotr Pawlicki
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik

Kadra U23:

Gleb Chugunow
Dominik Kubera
Bartosz Smektała

Kadra U21:

Wiktor Jasiński
Wiktor Lampart
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki
Karol Żupiński

Kadra U19:

Mateusz Cierniak
Bartłomiej Kowalski
Damian Ratajczak
Sebastian Szostak

– To naturalne, że w kadrze powinni znaleźć się zawodnicy, którzy prezentują najwyższy poziom sportowy. Wprowadzamy zupełnie nowy podział kadry, już nie tylko na dwie grupy, seniorów i juniorów. Wpływ ma na to format rozgrywania poszczególnych zawodów. Zmieniły się bowiem zasady dotyczące rozgrywania Drużynowych Mistrzostw Europy, gdzie mogą występować zawodnicy do 23 roku życia – dodał Rafał Dobrucki.

Warto dodać, iż cele Żużlowej Reprezentacji Polski w 2021 roku nie odbiegają od tych z minionych lat. Biało-czerwoni znów będą głównymi kandydatami do zdobywania złotych medali podczas najważniejszych imprez.

– Najwyższy priorytet na przyszły sezon to złoty medal Monster Energy FIM Speedway Of Nations. To cel do którego będziemy zmierzać. Chcemy również utrzymać nasze wyniki osiągane w Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz Europy Juniorów. Oczywiście, duże znaczenie mają dla nas także zawody z cyklu Grand Prix oraz Indywidualne Mistrzostwa Świata oraz Europy Juniorów – przedstawił podczas konferencji trener Żużlowej Reprezentacji Polski.

Źródło: polskizuzel.pl