Polska Hokej Liga na 8. miejscu w Europie!

Polska Hokej Liga na 8. miejscu w Europie!

15 października 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

W obecnej edycji Ligi Mistrzów JKH GKS Jastrzębie zdobył aż siedem punktów. Dzięki temu Polska Hokej Liga znacznie awansowała w ligowym rankingu Champions Hockey League.

W grupie H Hokejowej Ligi Mistrzów JKH GKS Jastrzębie zajął 3. miejsce. Drużyna Roberta Kalabera nie awansowała do dalszej fazy, ale zdobyła aż 7 punktów. Ten dorobek ekipa Roberta Kalabera zdobyła, dwukrotnie wygrywając z Frisk Asker (4:3 i 7:3) oraz przegrywając w rzutach karnych z HC Bolzano (2:3).

Dzięki bardzo dobremu występowi jastrzębian, Polska Hokej Liga awansowała w ligowym rankingu z 12. miejsca na 8. pozycję! To najwyższa pozycja PHL w rankingu Hokejowej Ligi Mistrzów w historii. Naszą ligę wyprzedza tylko sześć najsilniejszych lig w Europie szwedzka, szwajcarska, ICE Hockey League (Austria/Włochy), niemiecka, fińska i czeska oraz ekstraklasa francuska.

Dzięki zwycięstwom JKH z norweskim Frisk Asker, PHL wyprzedziła ligę norweską, słowacką, z Wielkiej Brytanii i białoruską. Ranking ligowy Hokejowej Ligi Mistrzów jest tworzony na podstawie wyników z czterech ostatnich sezonów tych rozgrywek. Biorąc pod uwagę wyłącznie obecne rozgrywki 2021/22 Polska jest również na 8. miejscu, na dodatek ex aequo z Czechami!

Źródło: inf. prasowa

Na foto: Sandra Muzalewska