Pierwszy trening Arged Malesa Ostrów

Pierwszy trening Arged Malesa Ostrów

16 marca 2022 Wyłączono przez Artur Kąciak

Uśmiech od ucha do ucha, ekscytacja i radość pierwszym wyjazdem na tor. Żużlowcy Arged Malesy Ostrów we wtorek na Stadionie Miejskim odbyli pierwsze treningowe kółka. Zapach palonego oleju i ryk żużlowych maszyn przyciągnął także na trybuny najbardziej stęsknionych kibiców.

Pierwszy trening polega zawsze na indywidualnych jazdach. Dla większości zawodników Arged Malesy Ostrów były to pierwsze treningowe jazdy. Kontakt z torem mieli już wcześniej Oliver Berntzon i Filip Hjelmland, którzy we wtorek trenowali w Ostrowie. Indywidualne treningi na innych torach odbywał już wcześniej także Nicolai Klindt, który we wtorek nie trenował.

Był za to Chris Holder. Australijczyk zaprezentował się kibicom w nowym kevlarze na sezon 2022 i z nowymi obszyciami. –Fajnie po pięciu miesiącach przerwy znów pojeździć. Tor był świetnie przygotowany. Piękna pogoda, czego chcieć więcej – mówił uśmiechnięty były indywidualny mistrz świata z 2012 roku.

  • Aż się zdziwiłem, że podczas pierwszego wyjazdu tak wszystko fajnie płynnie mi szło, to trzymałem gaz mocno. Widać, że te zimowe treningi na motocrossie procentują. Łatwiejsze jest wtedy wejście w sezon – dodał Jakub Poczta.

Źródło: inf. prasowa