Strona główna Aktualności Pierwsze zwycięstwo Asseco Arki!

Pierwsze zwycięstwo Asseco Arki!

by Artur Kąciak

Asseco Arka wygrała po raz pierwszy w sezonie 2021/22 Energa Basket Ligi! Gdynianie pokonali na wyjeździe GTK Gliwice 73:72.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż Asseco Arka dość szybko wychodziła na pięciopunktowe prowadzenie po trzech rzutach wolnych Bartłomieja Wołoszyna. Straty starał się później zmniejszać Filip Put, a po rzucie wolnym Aleksandra Wiśniewskiego GTK zbliżyło się po 10 minutach do wyniku 14:16. W drugiej kwarcie gdynianie uciekali na sześć punktów po trójce Novaka Musicia. Gliwiczanie popełniali straty, a po kontrze wykończonej przez Wołoszyna różnica wzrosła aż do 13 punktów. Gliwiczanie krok po kroku zbliżali się do rywali, w czym znacznie pomagał Roberts Stumbris. Dzięki akcji Jabariego Hindsa po pierwszej połowie było już tylko 35:39.

Akcje Hindsa i Stumbrisa na początku trzeciej kwarty sprawiły, że zespół trenera Roberta Witki doprowadził do remisu. Już po chwili Hinds dawał swojej ekipie przewagę. Później znowu na prowadzeniu była jednak Asseco Arka, która mogła liczyć na skuteczność Wołoszyna oraz Musicia. M. in. dzięki zagraniu Szymańskiego po 30 minutach było jednak 59:57. Ostatnią część meczu gliwiczanie rozpoczęli od małej serii 5:0 i powiększyli swoją przewagę. Sytuacja zmieniała się błyskawicznie – do wyrównania doprowadził Dominik Wilczek, a prowadzenie gdynianom dawał Musić. Końcówka przyniosła sporo emocji! Kluczowy rzut trafił Bartłomiej Wołoszyn i dał swojej drużynie prowadzenie. W ostatniej akcji rzucali jeszcze Hinds oraz Stumbris, ale zabrakło im skuteczności. To oznaczało pierwsze zwycięstwo Asseco Arki w tym sezonie – 73:72!

Najlepszym zawodnikiem gości był Bartłomiej Wołoszyn z 20 punktami, 4 zbiórkami i 2 asystami. Jabarie Hinds zdobył dla gospodarzy 22 punkty, 8 zbiórek i 7 asyst.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like