Strona główna Aktualności Pewne zwycięstwo WKS Śląska nad GTK

Pewne zwycięstwo WKS Śląska nad GTK

by Artur Kąciak

WKS Śląsk Wrocław pewnie pokonał GTK Gliwice 106:74 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

WKS Śląsk rozpoczął spotkanie od prowadzenia 5:0 po rzutach Ivana Ramljaka, ale GTK szybko doprowadziło do wyrównania. Później dzięki akcji Jabariego Hindsa goście zdobywali nawet przewagę. Wrocławianie odpowiedzieli na to świetną serią 7:0 i po zagraniu Aleksandra Dziewy znowu byli lepsi. Ostatecznie po 10 minutach było 20:11. Dzięki kolejnym rzutom Jakuba Karolaka w kolejnej części spotkania różnica wzrosła do 15 punktów. Później jeszcze ekipa trenera Andreja Urlepa zanotowała serię 11:0, a po zagraniu Cyrila Langevine’a przewaga wynosiła aż 26 punktów. Dzięki trójce Travisa Trice’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:23.

Na początku trzeciej kwarty Łukasz Kolenda i Aleksander Dziewa powiększali różnicę do 35 punktów. Zespół trenera Roberta Witki nie był w stanie na to zareagować. Pojedyncze zagrania Jabariego Hindsa czy Damonte Dodda niewiele zmieniały. Sytuację GTK lekko poprawiał jeszcze Aleksander Wiśniewski, ale to WKS Śląsk po 30 minutach prowadził aż 79:46. W kolejnej części spotkania wrocławianie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a na boisku z obu stron pojawiali się rezerwowi. Ekipa z Gliwic co prawda odrobiła część strat, ale nie miało to ogromnego wpływu na wynik. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli aż 106:74.

Najlepszym graczem wrocławian był Aleksander Dziewa z 24 punktami, 7 zbiórkami i 2 asystami. Daniel Gołębiowski rzucił dla gości 17 punktów.

Źródło: inf. prasowa

0 comment

You may also like