Pewne zwycięstwo GTK nad PGE Spójnią

Pewne zwycięstwo GTK nad PGE Spójnią

10 października 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

GTK Gliwice zagrało rewelacyjny mecz w ataku i pewnie pokonało PGE Spójnię Stargard 110:70 w 6. kolejce Energa Basket Ligi.

Gospodarze mimo osłabień świetnie weszli w to spotkanie i po trójkach Robertsa Stumbrisa, Matta Williamsa i Jabariego Hindsa prowadzili 11:3. Goście mieli spore problemy z zatrzymaniem tego ataku. Kolejne rzuty z dystansu Williamsa sprawiły, że przewaga urosła do 20 punktów! PGE Spójnia zmniejszyła straty trafieniami Justina Graya, ale po 10 minutach było 29:16. Rzuty Ericka Neala w drugiej kwarcie pozwoliły zespołowi trenera Marka Łukomskiego na zbliżenie się na 10 punktów. Gliwiczanie utrzymywali przewagę, bo mogli liczyć nie tylko na Stumbrisa i Hindsa, ale też na młodego Aleksandra Wiśniewskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:36.

W kolejnej części spotkania zespół trenera Roberta Witki szybko wrócił do 20 punktów przewagi po następnej trójce Williamsa. Jabarie Hinds był nie do zatrzymania, a po jego kolejnym rzucie prowadzeniu urosło do 26 punktów. PGE Spójnia była bezsilna – zarówno w ataku, jak i w obronie. Akcja 2+1 Stumbrisa sprawiła, że po 30 minutach było 81:52. Ostatnia kwarta niewiele zmieniała, gospodarze całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie, mimo że ciągle grali w… siódemkę. Rewelacyjny był Hinds, a ważne punkty dokładał także Filip Put (dzięki jego trójce zespół przekroczył “setkę”). Stargardzianie nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom. Ostatecznie GTK zwyciężyło 110:70.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jabarie Hinds z 30 punktami, 11 asystami i 5 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Daniel Szymkiewicz, który zdobył 19 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.

Źródło: inf. prasowa