Patrick Hansen: „Mam wielkie ambicje i plany”

Patrick Hansen: „Mam wielkie ambicje i plany”

30 maja 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Patrick Hansen będzie jednym z dwóch debiutantów w Speedway Euro Championship 2021. Duńczyk awansował do tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy dzięki zwycięstwu w wyścigu dodatkowym w SEC Challenge, w którym pokonał Timo Lahtiego.

Dla Duńczyka będzie to pierwszy raz, kiedy stanie do walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. W Pardubicach, Hansen zdobył 10 punktów – tyle samo, co Timo Lahti. O sprawie awansu do SEC 2021 rozstrzygnął wyścig dodatkowy, w którym lepszy okazał się 23-latek z Kalundborga.

Debiutant cyklu SEC podkreśla, że jazda na torze w Pardubicach sprawia mu wiele radości, jednak ilość jego występów na tym obiekcie nie była znaczącym atutem podczas sobotniego SEC Challenge.

– Byłem w Pardubicach więcej niż 10 razy w karierze i ten tor zawsze sprawiał mi wiele radości. Nie wydaje mi się, by liczba moich występów na tamtejszym torze dawała mi jakąkolwiek przewagę, ponieważ każdy może być szybki. Jednak nie ukrywam, że po prostu mi pasuje.

Duńczyk ma za sobą niezwykle udane dni. Oprócz awansu do cyklu Speedway Euro Championship świetnie radzi sobie w polskiej eWinner 1. Lidze, gdzie ze średnią 2,174 p/b zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników. Hansen podkreśla, że nie wyznacza sobie konkretnych celów na nadchodzące zmagania, ale ma świadomość, że może pokonać każdego napotkanego rywala.

– Wygrywałem w przeszłości wyścigi z niemal każdym zawodnikiem ze stawki SEC, więc wiem, że tym razem również mogę ich pokonać. Nie mam jednego, konkretnego celu na ten cykl. Mam wielkie ambicje i plany, w które nikt by nie uwierzył, jeśli przedstawiłbym je publicznie.

Tegoroczne rundy SEC odbędą się na torach w Bydgoszczy, Güstrow, Gdańsku oraz Rybniku. Jak podkreśla zawodnik, każdy z nich będzie dla niego czymś nowym, ponieważ nie miał wielu okazji do zapoznania się nawierzchnią na tamtejszych obiektach.

– Na tych torach nie miałem wielu okazji do jazdy. W tym roku byłem w Bydgoszczy i popełniałem błędy, które – jak sądzę – udało mi się już wyeliminować. Mam nadzieję, że zarówno w Gdańsku jak i Rybniku pojawię się w trakcie zmagań ligowych i zapoznam się z tamtejszymi torami. Wierzę, że będzie dobrze.

Speedway Euro Championship 2021 to czterorundowy cykl zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Zawodnicy zmierzą się na torach w Bydgoszczy (12 czerwca), Güstrow (26 czerwca), Gdańsku (3 lipca) oraz Rybniku (10 lipca). Bilety na rundy, które odbędą się w Polsce dostępne są na www.bit.ly/SEC_Tickets_2021 oraz www.bilety.wybrzezegdansk.pl.

Lista startowa SEC 2021:

 1. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 2. Leon Madsen (Dania)
 3. Nicki Pedersen (Dania)
 4. Mikkel Michelsen (Dania)
 5. Bartosz Smektała (Polska)
 6. Patryk Dudek (Polska)
 7. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
 8. Sergey Logachev (Rosja)
 9. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
 10. Patrick Hansen (Dania)
 11. Timo Lahti (Finlandia)
 12. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 13. Piotr Pawlicki (Polska)
 14. David Bellego (Francja)
 15. Vaclav Milik (Czechy)

Źródło: inf. prasowa