Oskar Repka nowym zawodnikiem GKS-u Katowice

Oskar Repka nowym zawodnikiem GKS-u Katowice

25 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Kontraktem z GKS-em Katowice związał się pomocnik Oskar Repka.

22-letni zawodnik podpisał umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok. Repka jest defensywnym pomocnikiem, ale może także występować na pozycji środkowego obrońcy.

Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Zawiszy Bydgoszcz, skąd trafił do młodzieżowych zespołów niemieckiego Karlsruher SC. Sezon 2018/19 spędził w pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Przez ostatnie dwa lata reprezentował drugoligową Pogoń Siedlce, czyli niedawnego rywala GieKSy. W poprzednim sezonie wystąpił w 26 spotkaniach, w których zdobył 3 bramki. Warto podkreślić, że na koncie ma także występy w reprezentacji Polski do lat 20.

– Jednym z założeń w zakresie budowy zespołu na kolejny sezon było sprowadzenie zawodnika do rywalizacji na pozycji defensywnego pomocnika. Oskar jest nadal młodym, perspektywicznym zawodnikiem, jednak regularnie występującym na poziomie centralnym. Wpisuje się on zarówno w oczekiwany profil pozycyjny, a także mentalny naszej drużyny – mówi Robert Góralczyk, dyrektor piłkarskiej sekcji GKS-u.

Źródło: inf. prasowa