Grzegorz Mokry trenerem Miedzi II Legnica

Grzegorz Mokry trenerem Miedzi II Legnica

25 czerwca 2021 Wyłączono przez Artur Kąciak

Trener Grzegorz Mokry w nadchodzącym sezonie poprowadzi zespół Miedzi II Legnica. Dla 36-letniego szkoleniowca to powrót nad Kaczawę po rocznej przerwie.

Poprzednio posiadający licencję UEFA Pro Grzegorz Mokry pełnił w Miedzi funkcję asystenta trenera pierwszego zespołu. Z klubem związany był od 2017 roku, odchodząc razem z trenerem Dominikiem Nowakiem latem 2020 roku. Pracą w sztabie szkoleniowym zielono-niebiesko-czerwonych przyczynił się do wywalczenia awansu do Ekstraklasy oraz półfinału Pucharu Polski. W minionym sezonie 36-letni szkoleniowiec pełnił rolę asystenta trenera w sztabie Artura Skowronka w Wiśle Kraków. Wcześniej doświadczenie trenerskie zdobywał pracując jako asystent trenera m.in. w Wigrach Suwałki, GKS-ie Katowice, Widzewie Łódź, Polonii Bytom, Pogoni Szczecin czy Ruchu Radzionków.

  • Bardzo dobrze wspominam swój pierwszy pobyt w Legnicy i bardzo chętnie tutaj wracam. Nie spodziewałem się tak szybkiego powrotu do Miedzi, ale też zawsze chciałem dokończyć tu swoją pracę. Po pierwszym roku bardzo udanej pracy, która była zwieńczona awansem do Ekstraklasy, następne lata już tak dobre nie były. Dlatego czułem pewien niedosyt. Teraz jako trener drugiego zespołu będę miał szansę zrobić coś dobrego dla klubu. Przede wszystkim stawiam sobie za cel rozwój zawodników. Temu służy druga drużyna, by był to tylko przystanek dla młodych graczy w ich karierze. Oczywiście jak każdy ambitny trener chcę mieć dobre wyniki i wygrywać mecze, ale indywidualny rozwój piłkarzy i sprawienie, by po krótkim czasie znaleźli się w pierwszym zespole, jak w przeszłości choćby Patryk Makuch, jest celem nadrzędnym. Jestem w kontakcie z trenerem Łobodzińskim, rozmawialiśmy już kilkukrotnie i jesteśmy umówieni na spotkanie, na którym sprecyzujemy szczegóły naszej współpracy – powiedział po podpisaniu umowy trener Grzegorz Mokry, który oprócz prowadzenia rezerw Miedzi będzie też ściśle współpracował ze sztabem pierwszej drużyny.

Drugi zespół Miedzi przygotowania do sezonu 2021/2022 rozpocznie 7 lipca.

Źródło: inf. prasowa